13 maja w Hali Częstochowa odbędzie się gala boksu zawodowego. W walce wieczoru o tytuł Mistrzyni Świata zobaczymy Ewę Brodnicką. Kolejne nazwiska pięściarzy poznamy wkrótce.

Organizatorem gali jest Tymex Boxing Promotion.

- To będzie największe jak do tej pory sportowe wydarzenie bokserskie w naszym mieście – powiedział prezydent Krzysztof Matyjaszczyk podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapowiadającej galę. – Dzięki współpracy z naszymi partnerami - Tymex Boxing Promotion i Telewizją Polsat Sport - będziemy gościć wielu znakomitych bokserów,  możemy liczyć na wspaniałe widowisko sportowe.

 

- Nie ukrywam, że mamy dużą satysfakcję, że wracamy do Częstochowy – mówił Andrzej Gmitruk, legendarny trener reprezentujący organizatora. - To miasto z tradycjami, nie tylko żużla. Tymex Boxing Promotion gwarantuje dobry poziom walk, ale także świetną oprawę wydarzenia, muzykę, światła.

Andrzej Gmitruk był trenerem kadry pięściarskiej Legii Warszawa, która pięciokrotnie wywalczyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Boksie, trenerem kadry Norwegii a także zawodników – m.in. Tomasza Adamka, Andrzeja Gołoty, Henryka Petricha, Jana Dydaka i wielu innych. Od kilku lat komentuje z Andrzejem Kostyrą walki bokserskie w Polsacie Sport.

 

Główną walkę o tytuł Mistrzyni Świata organizacji WBO stoczy Ewa Brodnicka  - aktualna Mistrzyni Europy, Mistrzyni Polski. W ringu pojawią się także młodzi zawodowcy z częstochowskiego klubu Start – Marcin Siwy (kategoria ciężka),Robert Parzęczewski (czołowy zawodnik kategorii półciężkiej), Adam Koprowski (waga Junior ciężka). Kolejne nazwiska pięściarzy, których zobaczymy w Hali Częstochowa pozostają na razie tajemnicą.

 

- Moim marzeniem jest, żeby Częstochowa – obok miasta siatkówki i żużla – była też miastem sportów walki – powiedziałTadeusz Skwara, prezes klubu Start.

Jest potencjał, bo częstochowski klub ma 5 wychowanków, którzy teraz są już bokserami zawodowymi, a najmłodsi adepci tej dyscypliny mają dopiero po 7-8 lat.

 

- Ta pozytywistyczna praca z młodzieżą, dziećmi i wszystkie nasze działania, gale spowodowały, że tak poważni partnerzy chcą z nami współpracować – mówił zastępca prezydenta Jarosław Marszałek. – To znakomita promocja dla Częstochowy ale i dla tej dyscypliny sportu.

 

Nasze miasto znane jest z bokserskich tradycji i osobowości tego sportu. Symbolem pozostaje pochodzący z Częstochowy dwukrotny mistrz olimpijski Jerzy Kulej.

 

Gala będzie transmitowana bezpośrednio do TV Polsat Sport; część będzie też można obejrzeć w głównym kanale Polsatu.

fot. http://musclemassbrothers.blogspot.com

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę