22 i 23 maja Stary Rynek zamieni się w Planetę Energii. Eksperymenty, nauka, filmy 3D, warsztaty "Fizyka dla Smoka", zabawa i konkursy z nagrodami. Grupa Energa zaprasza dzieci i rodziców do mobilnego centrum nauki i fascynującej krainy prądu elektrycznego. Wstęp wolny!

Planeta Energii zagości w Częstochowie już po raz drugi. Tym razem mobilne centrum nauki znajdziecie na Starym Rynku. W godzinach lekcyjnych – między 9:00 a 14:00 – odbywać się będą zajęcia dla dzieci z lokalnych szkół, a od 15:00 do 18:00 bramy miasteczka będą otwarte dla wszystkich chętnych! Biletem wstępu będzie szeroki, wiosenny uśmiech :) Zapraszamy serdecznie!

Elektryzująca zabawa gwarantowana!

W mobilnym centrum nauki każdy znajdzie coś dla siebie. Młodzi naukowcy poznają budowę materii i „zobaczą” linie sił pola magnetycznego, sportowcy będą mogli zmierzyć się w wyścigu samochodów elektrycznych zasilanych prądem, który sami wyprodukują podczas jazdy na rowerkach stacjonarnych, a miłośnicy kina obejrzą film o Energoludkach – w 3D!

Specjalna atrakcja czeka także na gości, którzy odwiedzą nas w godz. od 15:00 do 18:00. Wtedy odbędzie się Energetyczny Turniej Miast. Może w nim wziąć udział każdy, kto lubi szybką jazdę na rowerze. Nie, nie udamy się w wyścig dookoła Częstochowy :) W miasteczku stanie osiem rowerków stacjonarnych, na których za pomocą siły własnych mięśni będzie można wytworzyć prąd. Wygra miasto, które wykręci go najwięcej. Dodatkowe punkty będzie można zdobyć lajkując galerię zdjęć swojego miasta na Facebooku!

Co można wygrać? Multimedialną tablicę z projektorem i oprogramowaniem dla zwycięskiej klasy z danego miasta.

„Planeta Energii” to realizowany od 2010 roku autorski program edukacyjny Grupy Energa, który powstał z myślą o najmłodszych. Jego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej przy wykorzystaniu nowoczesnej formy edukacji odpowiadającej potrzebom i realiom współczesnego świata. Projekt stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia, dzięki czemu dzieci mają możliwość wzięcia udziału w niestandardowych lekcjach oraz pokazach. Zajęcia pobudzają ich zainteresowanie otaczającym nas światem i zachodzącymi w nim zjawiskami. Jednocześnie najmłodsi przekonują się, że zdobywanie wiedzy nie musi być nudne i schematyczne, może za to być przygodą i wspierać rozwój własnych zainteresowań i pasji.

Przypominamy, to już 22 i 23 maja na częstochowskim Starym Rynku! ;)

Źródło: Planeta Energii

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę