Potrójne zwyciężczynie tegorocznego Festiwalu Piosenki w Opolu wystąpią  w piątek, 27 lipca, o godz. 20.00. Koncert odbędzie się w ramach imprezy ,,Urodziny Zdrowej Częstochowy”, która potrwa aż do niedzielnego wieczora.

Pochodzący ze Szczecina zespół ,,Tulia” tworzą cztery dziewczyny – Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. Wokalistki zyskały popularność dzięki tegorocznemu występowi na festiwalu w Opolu, gdzie ich piosenka ,,Jeszcze Cię nie ma” – wykonywana ,,białym śpiewem”, czyli techniką wokalną typową dla muzyki ludowej tej części Europy – przyniosła im trzy nagrody: jurorów, publiczności i za najlepszy debiut. Na debiutanckiej płycie zaprezentowały z kolei swoje wersje piosenek artystów tak różnych jak Obywatel GC, Wilki, O.N.A., Seweryn Krajewski, Stan Borys, Dawid Podsiadło, T. Love czy Metallica. Częstochowski występ ,,Tulii” poprzedzi ogólnopolską trasę zespołu.

Oprócz występu laureatek opolskiego festiwalu, organizatorzy zaplanowali wiele innych atrakcji, które potrwają łącznie trzy dni – od najbliższego piątku do niedzieli. W środkowym pasażu Alei staną stoiska targowe, na których będzie można kupić m.in. przysmaki regionalne i zdrową żywność. Odbędą się także degustacje i pokazy przygotowane przez wystawców. Podobnie jak w ubiegłym roku, na placu Biegańskiego wydzielona zostanie „strefa zdrowia”, w której będzie można porozmawiać ze specjalistami, a także wykonać bezpłatne badania – m.in. słuchu czy zębów.

W programie znajdą się ponadto konkursy z nagrodami, strefa projektowania wnętrz, nauka udzielania pierwszej pomocy, przejażdżki konne, pokazy tańca i atrakcje dla najmłodszych.

Szczegóły wydarzenia, objętego honorowym patronatem prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, można znaleźć na Facebooku pod linkiem
https://www.facebook.com/events/254562968686877/

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę