Tradycyjnie zamkną sezon miejskich plenerowych imprez. W piątek czekają nas koncerty Natalii Szroeder i Urszuli, a w sobotę – impreza na Promenadzie Niemena z koncertem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej i zespołu Di Galitzyaner Klezmorim. Niedziela to z kolei popularny Festiwal Kolorów.  

Obchody rozpoczęły się dzisiaj uroczystościami z okazji 100-lecia Niepodległości Polski i 30-lecia Związku Piłsudczyków RP na placu Biegańskiego. W programie znalazł się teżkoncert Zespołu Marynarki Wojennej „Flotylla”, a na Jasnej Górze odbyła się msza święta w intencji Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, Żołnierzy Legionistów, członków Związku Piłsudczyków RP oraz ich rodzin.

W piątek, 24 sierpnia, obchody Dni Częstochowy przeniosą się na plac za pętlą tramwajową w dzielnicy Północ. Tam w ramach imprezy ,,Lato na Maxxxa” na scenie o godz. 18.15 wystąpi Adam ,,Rudnik” Rudnicki, założyciel zespołu ,,Najlepszy przekaz w mieście”, a zaraz po nim, o godz. 19.20, Natalia Szroeder, uznawana za jedną z najzdolniejszych i najbardziej popularnych wokalistek młodego pokolenia. Gwiazdą wieczoru będzie Urszula – ikona polskiej sceny, wokalistka rockowa, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka. Sławę przyniosły jej takie przeboje jak  „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Na sen” czy„Rysa na szkle”. Jej występ zaplanowano na 20.40.

Z kolei w sobotę, 25 sierpnia, od godz. 7.00 do 15.00, na Rynku Wieluńskim odbędzie się Jurajski Targ Staroci, a o godz. 16.00 w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” – wernisaż wystawy 10. Międzynarodowego Biennale Miniatury. Tego samego dnia, w Amfiteatrze przy Promenadzie Niemena o godz. 13.00 zaplanowano VIII rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. O godz. 16.00 zaczną się Okręgowe Dni Działkowca, a zaraz potem na scenie zaprezentuje się Dziecięco-Młodzieżowa Rewia „Akcent”. Poznamy również laureatów konkursów na najładniejszy ogródek działkowy roku i najładniej ukwiecony balkon.O godz. 20.00 wręczone zostaną  Nagrody Miasta Częstochowy w Dziedzinie Kultury oraz wyróżnienie ,,Mecenas Kultury”. Usłyszymy także Apress Band Częstochowa, Młodzieżową Orkiestrę Dętą Częstochowa oraz Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej z zespołem Di Galitzyaner Klezmorim.     

W niedzielę, 26 sierpnia, w Parku Lisiniec możemy liczyć na barwne szaleństwo. Już po raz trzeci odbędzie się tam cieszący się olbrzymią popularnością Festiwal Kolorów. Tym razem o muzyczny dodatek  do zabawy kolorami Holi zadbają PlanBe i B.R.O, czyli reprezentanci młodego pokolenia polskiego hip-hopu.

26. Dni Częstochowy zakończą się w niedzielę o godz.19.00 Mszą Świętą w intencji miasta i jego mieszkańców na placu pod szczytem jasnogórskim.

 

Źródło: UM Częstochowy 

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę