Już za kilka będziemy bawić się w Parku Lisiniec podczas czwartej edycji Festiwalu Kolorów w Częstochowie - to dobra okazja aby dowiedzieć się czegoś o gwiazdach które wystąpią w tym roku na festiwalowej scenie! Wszystkim Nam Festiwal Kolorów kojarzy się głównie z wyrzutami kolorów Holi ale czym byłby taki festiwal bez dobrej muzyki?

W rapie każdy musi znaleźć swój lot. Tak samo było w przypadku Plana – jego rnb’owa stylówanie powstała z niczego, chłopak zaczynał od ostrych bangerów na tłustych bitach. Tak można opisać wydany w 2012 roku spontaniczny numer „Styl„.

Znalezione obrazy dla zapytania planbe

Kolejnym ciekawym odkryciem jest „Niewidzialny„. Tutaj już możemy wyczuć cząstkę obecnego stilo Bartka, specyficzne przeciąganie słów i zarazem chwytliwy refren. Podobno jest to numer z jego mixtape’u, który nie ujrzał światła dziennego. Co ciekawe, fani dalej do niego wracają – tak przynajmniej sugerują komentarze.

 

Przyszedł też czas na sfinalizowane, poważniejsze projekty. Poznajcie „Nightcalls” 14-numerowy mixtape, cały wyprodukowany przez Symera. Prace nad nim prawdopodobnie zostały rozpoczęte pod koniec roku 2013.

Nastąpił również tzw. gwóźdź programu, czyli dołączenie zawodnika do młodej wtedy wytwórni QueQuality. Ciekawostka jest taka, że Que początkowo chciał wydawać tylko siebie jak Żabson, ale widząc utalentowanych raperów z podziemia nie mógł się powstrzymać, żeby zaprosić ich do siebie na kanał. Tak właśnie urosła potęga. Utwór „Hikkomori” jest jednym z pierwszych wydanych na YouTubie Kuby.

Znalezione obrazy dla zapytania planbe

styczniu 2016 wyszło poważne kolabo z Białasem zatytułowane „Respekt„. Kolabo te skomentował też White 2115.

Fantasmagoria” jest wynikiem zabiegu artystycznego, mającego na celu wymieszanie szarego obrazu przeszłości z dążeniem do pięknych snów o przyszłości. Nie bazując na żadnych schematach, w krótkim okresie czasu powstał projekt odbiegający od tradycyjnego stereotypu rapu, w którym PlanBe i Lanek stawiają przede wszystkim na styl, klimat i płynność swojej muzyki. Hitem albumu jest rytmiczne, bujające „Za winklem„. Całość (możecie sprawdzić tutaj) wyszła w pierwszym kwartale 2016 roku i przyjęła się bardzo dobrze.

Następnym ważnym momentem w karierze gracza jest udział w „Hip-Hop 2.0„, za którą odpowiedzialni są Quebonafide i QueQuality. Na płycie znalazły się premierowe utwory od ciechanowskiego rapera, jak i artystów zrzeszonych w jego labelu. Krążek ujrzał światło dzienne w czerwcu 2016 a Plan przygotował numer „Na dłoni

„Insomnia" album okazał się mieszanką pół na pół, ale to musicie sami sprawdzić i ocenić własnymi uszami! Hitem bez podjazdu okazało się „Tinder Love”, jednak „Lubię” też przyjęło się bardzo dobrze.

Znalezione obrazy dla zapytania planbe

Raperzy coraz chętniej zaczęli zapraszać Planka w gościnki, i takim sposobem mamy „Eldorado” z Bedoesem, „Ten stan” z Wudoe„Przez sen” ze Sztossem czy „Sukces” z Młodszym Joe.

Czy teraz PlanBe wydaje Ci się znajomy? Mamy taką nadzieję, 26 sierpnia, Park Lisiniec czekamy właśnie na Ciebie!

 

Źródło: rapgra.eu

 

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę