Warsztaty, pokazy, prezentacje i spotkania z artystami - to wszystko w sobotę i niedzielę (29 i 30 czerwca) na placu Biegańskiego w ramach 6. edycja plenerowego wydarzenia ,,Sztuka dla każdego”.

Wydarzenie połączy formułę targów sztuki, a więc prezentacji twórczości artystów z możliwością zakupu ich prac, z działaniami opartymi na interakcji, włączającymi widzów w poznawanie i współtworzenie sztuki.

Uczestniczki i uczestnicy będą mieli więc okazję namalować witrażową kompozycję z motywami roślinnymi, stworzyć minirzeźbę nawiązującą do natury czy kreatywny portret fotograficzny w przenośnym studio. Ponadto będzie można zobaczyć pokazy m.in. technik malarskich na szkle, szybkiego tworzenia ozdobnych form ceramicznych czy tworzenia formy przestrzennej z wielu elementów.

W programie ,,Sztuki dla każdego” znajdą coś dla siebie zarówno młodsi, jak i starsi. Dzieci i młodzież zainteresowane udziałem w warsztatach mogą się zgłaszać telefonicznie (pod nr tel. 605 636 301) lub mailem, pisząc na adres b.b.szyc@onet.eu.

Pełny program znajduje się na stronie Miejskiej Galerii Sztuki pod linkiem www.galeria.czest.pl/sztuka-dla-kazdego2019.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę