8 września w Parku Lisiniec odbędzie się finał osiemnastej już akcji "Nowy plecak na nowy rok szkolny", podczas którego ponad 350 dzieci z potrzebujących rodzin otrzyma plecak z wyposażeniem do szkoły. Dzień wcześniej na scenie wystąpią m.in. zespół Video i Mezo.

7 września sceną zawładną artyści. Będzie można spędzić czas podczas koncertowego popołudnia. Wystąpią m.in. Apress Band, Lastroad, Clodie i Mateusz Mijal.  Gwiazdami wieczoru będą zespół Video oraz Mezo. Na zakończenie koncertów odbędzie się taneczny fireshow. Początek imprezy o godz. 15.

Dzień później w Parku Lisiniec o godz. 6 rano rozpocznie się piknik edukacyjny. Jego ideą jest integracja rodzin, promocja zdrowego stylu życia oraz zachęcanie do wartościowego spędzania czasu.  Organizatorzy gwarantują, że nie zabraknie atrakcji dla każdego – od malucha do seniora. Przewidziano między innymi:  konkurs kulinarny „Grillowanie z organizacjami”, animacje dla najmłodszych, zabawy na dmuchanym placu zabaw, pokazy psów rasowych. Wystąpią: Paweł Łowicki Band, Iwona Hołuj i Marta Honzatko, Iga Kozacka, Amelia Cierpiał.

Organizacje pozarządowe oraz instytucje, które są partnerami wydarzenia, przygotują stoiska i punkty z atrakcjami. Edukacyjnym elementem pikniku  będzie też rozbudowana strefa sportowa. Zaplanowano turniej siatkarski, marsz nordic-walking, zawody biegowe dla dzieci, możliwość strzelania z łuku oraz wiele innych piknikowych rywalizacji i konkursów z nagrodami. O godzinie 15 odbędzie się uroczysty finał akcji „Nowy plecak na nowy rok szkolny”.

Wszystkie atrakcje i koncerty podczas obu dni imprezy są bezpłatne.  Zarówno w sobotę jak i niedzielę  na Lisińcu będzie dostępna także komercyjna strefa z food truckami.

„Nowy plecak na nowy rok szkolny” to akcja, w ramach której, zgłoszone w czerwcu, dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia otrzymają wymarzone plecaki z pełnym wyposażeniem. W tym roku odbędzie się  już jej osiemnasta edycja. Organizatorzy przewidują, że plecaki powędrują do ponad 350 dzieci ( w zeszłym roku przygotowano ich około 300). Koszt jednej wyprawki to około 200 zł.

Inicjatorem przedsięwzięcia zanim jeszcze został prezydentem Częstochowy był Krzysztof Matyjaszczyk.

Organizatorami akcji są: radny SLD Dariusz Kapinos, Fundacja Chrześcijańska Adullam oraz Fundacja Dla Rozwoju.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę