W środę, 25 września w Miejskiej Galerii Sztuki odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy prezentującej "smocze portrety" namalowane przez wielu znanych artystów, dziennikarzy, aktorów i muzyków w ramach akcji charytatywnej "Polowanie na smoka" na rzecz Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie przy ul. Krakowskiej 45A. Jednym z autorów prac jest także prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Akcja odbyła się w dwóch wersjach – jedną z nich była wyprawa rowerowa do Krakowa, pod Wawel, gdzie mieszka Smok Wawelski. Podróż odbyła się na częstochowskich rowerach miejskich i była zachętą dla sponsorów do przekazywania datków na częstochowskie hospicjum. W czasie gdy wyprawa była organizowania spontanicznie wyłoniła się z niej druga odsłona akcji – ochotnicze rysowanie smoków przez osoby znane i nie tylko. Na adres hospicjum zaczęły napływać smoki, a organizatorzy akcji podjęli decyzję o przygotowaniu prac do wystawienia, a potem zlicytowania.

Smoki narysowali m.in. Szymon Majewski, Tatiana Okupnik, Abelard Giza, Czesław Mozil, Martyna Wojciechowska, Tomasz Sętowski, Łąki Łan, Kasia Klich & Yaro, Janusz Radek, Paweł Małaszyński, Jurek Owsiak, L.U.C., Agnieszka Radwańska.

Wystawa w MGS będzie podsumowaniem akcji i zakończy się aukcją. Uroczyste otwarcie o godz. 18.

Więcej o akcji można przeczytać na stronie www.polowanienasmoka.pl lub profilu FB, gdzie znajduje się również "smocza galeria" wraz ze zdjęciami autorów prac.

fot. mat. Miejskiej Galerii Sztuki

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę