Fantastyczne koncerty, licytacje unikatowych przedmiotów, pyszna grochówka i wiele dodatkowych atrakcji - to wszystko już 12 stycznia w Częstochowie podczas 28. Finału Wielkiej Orkeistry Świątecznej Pomocy.

Poprzednia edycja WOŚP dzięki hojności częstochowianek i częstochowian przyniosła w naszym mieście rekordową kwotę prawie 450 tysięcy złotych w puszkach wolontariuszy. - Liczymy, że w tym roku uda pobić się ten fantastyczny wynik. W końcu zbiórka jest dla tych najmłodszych i najbardziej bezradnych - zauważa Amelia Walotek ze sztabu WOŚP Częstochowa.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Częstochowie będzie pełen atrakcji: fantastycznych koncertów, licytacji unikatowych przedmiotów, smakowania pysznej grochówki i przede wszystkim doskonałej zabawy. O godz. 11 150 osób wystartuje w Częstochowskim Biegu „Policz się z cukrzycą”. Pół godziny później z placu Daszyńskiego ruszy dziecięca Parada Serc. Najlepiej pojawić się na niej z własnymi instrumentami i własnoręcznie wykonanymi serduchami. Paradę uświetnią animacje taneczne Pana Maćka, a także występ Elisy, złożony z przepięknych piosenek dla dzieci. Z kolei  o godz. 13 rozpocznie się sprzedaż wyjątkowych wielkoorkiestrowych gadżetów, które z pewnością będą świetną pamiątką z tegorocznego finału.

O muzyczne tło zbiórki zadbają zespoły: Rastafajrant, PasiBrzuchy, Pogoria, Zouzy. Gwiazdą wieczoru będzie Tabu. Zespół powstał w 2003 roku z inicjatywy Rafała Karwota oraz Marcina Suchego i przez ostatnie 16 lat konsekwentnie podbijał serca fanów swoim energetycznym reggae, mocną sekcją dętą i charyzmą sceniczną. W ich muzyce można usłyszeć również ska i elementy bałkańskie. Tabu ma na koncie pięć studyjnych albumów („Jednosłowo”, „Salut”, „Endorfina”, „Meteory”, „Sambal”), setki zagranych koncertów i tysiące przejechanych kilometrów w trasie po całej Polsce. To właśnie oni zaprowadzą nas o godz. 20 ku obowiązkowemu Światełku do Nieba!

W trakcie 28. Finału WOŚP w Częstochowie nie zabraknie także imprez towarzyszących, odbywających się poza ścisłym centrum miasta. Będzie m.in. VII Śląska Integracja Terenowa, czyli jedna z największych w Polsce imprez offroadowych. Ponadto tego dnia będzie można wziąć udział w paintballu, wyjść na kręgle, a nawet postrzelać na strzelnicy.

Szczegółowe informacji można znaleźć na stronie www.wosp.czest.pl i na profilu FB częstochowskiego sztabu WOŚP.

 

 

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę