24 stycznia rodzina Pospieszalskich wystąpi z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w Filharmonii Częstochowskiej. W kolędach trzypokoleniowego zespołu gruntowna edukacja łączy się z pasją wspólnego muzykowania i doświadczeniami zdobywanymi na rozmaitych scenach.  

Pochodząca z Częstochowy jedna z najbardziej znanych rodzin muzycznych w Polsce płytę z kolędami nagrała już w pierwszej połowie lat 90. ubiegłego wieku, gdy sporej części obecnego składu nie było jeszcze na świecie. Kolędy w interpretacji Pospieszalskich mają bardzo rozbudowane aranżacje i bogaty zestaw instrumentalny z m.in. fletem poprzecznym, skrzypcami, tubą czy klarnetem basowym. Wszyscy instrumentaliści także śpiewają. W sposobie odczytywania kolędowej tradycji przez Pospieszalskich splatają się doświadczenia z ich niezliczonych zespołów i kolaboracji z innymi muzykami, gruntowne wykształcenie muzyczne oraz folkowe fascynacje – polskie, europejskie, latynoskie, afrykańskie czy żydowskie.  

Rodzina jest w trasie ze swoim świątecznym programem już od końca grudnia. Zaplanowano łącznie kilkanaście koncertów w całym kraju  –  czasem także z orkiestrami symfonicznymi. Również koncert w Częstochowie odbędzie się przy udziale jej filharmoników, których poprowadzi Adam Klocek.
 
Bilety można kupić w kasie Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana przy ul. Wilsona 16 oraz online na stronie http://www.filharmonia.com.pl/.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę