27 marca na scenie OPK wystąpi zespół Zgniłość z Marcinem Świetlickim. Koncert odbędzie się w ramach cyklu JAZZtochowa.

Tym razem JAZZtochowa sięga po wypróbowany zespół, który już co prawda występował na scenie OPK "Gaude Mater", ale który potrafi zaskoczyć i za każdym razem prezentuje coś ciekawego.

Zgniłość to zespół krakowskiego poety Marcina Świetlickiego i pianisty Michała Wandzilaka (Świetliki), który do współpracy zaprosili młodych jazzmanów z Trójmiasta: saksofonistę Michała Ciesielskiego i trębacza Dawida Lipkę (sekcję dętą Tymona Tymańskiego), kontrabasistę Macieja Sadowskiego oraz perkusistę Tomasza Kopra. Skład zasila ponadto pisarz i antropolog, Mariusz Czubaj, który w Zgniłości gra na saksofonie altowym.

Formacja wykluła się z zespołu Jazztliki grającego jazzowe covery największych szlagierów Świetlików. Obecną muzyczną trajektorię Zgniłości można by określić jako postpostironiczny-postzimnofalowy-postyass. Skład śmiało nawiązuje do najlepszych pomorskich i krakowskich tradycji muzycznych.

W maju 2017 roku ukazał się dwupłytowy audiobook Marcina Świetlickiego pt. „Drobna zmiana” (Wydawnictwo a5), za którego oprawę muzyczną odpowiada Zgniłość. „Drobna zmiana” to pierwsza na świecie książka do słuchania, zarejestrowana na żywo z udziałem improwizującego zespołu i publiczności. Zgniłość ma na swoim koncie płytę „Siedmiościan”, wydaną w 2017 roku.

Koncert w OPK "Gaude Mater" rozpocznie się o godz. 19. Bilety kosztują: 20 zł (ulgowy w przedsprzedaży), 30 zł (normalny w przedsprzedaży), 50 zł (w dniu koncertu). Bilety są dostępne również w sprzedaży internetowej.

fot. Łukasz Kolewiński

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę