Stowarzyszenie Aktywna Częstochowa wspólnie z radnym SLD Sebastianem Trzeszkowskim udowodnią, że mieszkanki i mieszkańcy naszego miasta potrafią się bawić mimo epidemii koronawirusa. W tym celu w czwartek, 30 kwietnia zapraszają do udziału w największym balkonowym karaoke w Polsce - „The Voice of Balcony” – Częstochowa zostaje w domach i bawi się na balkonach".

- Cieszę się że właśnie pierwsze w Polsce karaoke na balkonach odbywa się w Częstochowie. Nasze miasto po raz kolejny daje przykład jak się bawić, a przy tej wyjątkowej sytuacji związanej z koronawirusem to bardzo ważne i niełatwe przedsięwzięciemówi radny SLD Sebastian Trzeszkowski.

30 kwietnia przy ul. Żareckiej 42c w dzielnicy Raków rozłożą gigantyczny ekran pneumatyczny, na którym będzie wyświetlane teksty największych hitów do wspólnego śpiewania z balkonów. Imprezę z trawnika poprowadzi dwóch DJ'ów.

Stowarzyszenie Aktywna Częstochowa, które w ramach projektu "Częstochowa silna dzielnicami" prowadzi Dzielnicowy Ośrodek Społeczności Lokalnej Raków, we współpracy z Partnerstwem Raków Reaktywacja, Stowarzyszeniem Częstokocham oraz radnym Trzeszkowskim zapraszają resztę mieszkanek i mieszkańców do udziału w transmisji online z wydarzenia za pośrednictwem Facebooka (https://www.facebook.com/aktywnaczestochowa/).

- Przed nami długi weekend, wyczekiwana majówka, której w tym roku nie spędzimy na wyjazdach i grillach. Ten rok wygląda i będzie wyglądał inaczej niż minione lata dlatego też wychodząc naprzeciw prośbom naszych uczestników postanowiliśmy przyjechać z majówką do nich zauważa Jakub Sikora, jeden z animatorów Dzielnicowego Ośrodka Społeczności Lokalnej Raków.

W trakcie imprezy organizatorzy przypomną częstochowiankom i częstochowianom o możliwości skorzystania ze wsparcia oferowanego przez DOSL Raków, obejmującego m.in. porady online i telefoniczne, wsparcie w poszukiwaniu zatrudnienia, bezpłatne telefoniczne rozmowy z psychologiem i prawnikiem itp.

Wszyscy znaleźliśmy się ostatnio w trudnej i nieznanej sytuacji, ale musimy pamiętać, że nawet w naszym sąsiedztwie mogą znajdować się osoby, które z różnych przyczyn, szczególnie źle znoszą izolacje i ograniczenia. Organizowane przez nas wydarzenie, to także oferta wsparcia oraz apel o dbanie o swoją lokalną społeczność. Każdy z nas może pomagać, czasem wystarczy wynieść śmieci lub zrobić zakupy starszej sąsiadkipodpowiada Karol Synowiec, prezes Stowarzyszenia Aktywna Częstochowa.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Organizatorzy przypominają, aby nie gromadzić się na terenie wydarzenia. Mieszkanki i mieszkańców okolicznych bloków zapraszają do zabawy z balkonów – jednocześnie maksymalnie 1 – 2 osoby zaopatrzone w maseczki i z zachowaniem bezpiecznej odległości.

Impreza rozpocznie się o godz. 19. Transmisję na żywo zaplanowano od godz. 19.30.

Link do filmu promującego wydarzenie: https://www.facebook.com/aktywnaczestochowa/videos/670168977135780/.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę