Tegoroczne Dni Częstochowy ze względu na trwającą epidemię koronawirusa nie będą tak huczne jak w latach ubiegłych.  29 sierpnia w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana odbędzie się uroczysty koncert. Zgodnie z przyjętą tradycją, 26 sierpnia na błoniach jasnogórskich odprawiona zostanie msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców.

Z uwagi na trwający w Polsce stan epidemii udział w imprezie wezmą wyłącznie zaproszeni goście. Uczestników wydarzenia bezwzględnie dotyczyć będzie obowiązek zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji dłoni przy wejściu do budynku. Przed wejściem do obiektu każdy uczestnik będzie miał zmierzoną temperaturę za pomocą bezdotykowego termometru. Osoby z objawami chorobowymi i/lub podwyższoną temperaturą, powyżej 37,5 stopni nie będą wpuszczone do Filharmonii.

Przypomnijmy, że ze względu na stan epidemii miasto zrezygnowało z organizacji masowych imprez kulturalnych i rekreacyjnych.

Program 28. Dni Częstochowy

26 sierpnia 2020 r.

Klasztor OO. Paulinów Jasna Góra (błonia jasnogórskie)

godz. 19 msza święta w intencji miasta Częstochowy i jego mieszkańców celebrowana przez abp. Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego

29 sierpnia 2020 r.

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

godz. 18 koncert z okazji 28. Dni Częstochowy

- wręczenie wyróżnień „PROMOTOR CZĘSTOCHOWY” w kategoriach: kultura, media i biznes
- wręczenie nagród Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury w kategoriach: literatura i historia, teatr i film, muzyka i taniec,  sztuki plastyczne oraz promocja i ochrona kultury
- wręczenie nagród w konkursach: „Najładniejsza działka ROD w Częstochowie 2020”, „Najładniej ukwiecony balkon 2020”
- koncert „Od Broadway'u do Buenos Aires” w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę