W Częstochowie już wcześniej były podejmowany próby zorganizowania kina samochodowego. Tym razem się udało. Już w piątek, 23 października w zaciszu swojego auta będzie można obejrzeć polski film "Jesteś Bogiem". Kolejne dwa seanse odbędą się 25 i 31 października.

Kina samochodowe, sfinansowane ze środków ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego, odbędą się w w trzech dzielnicach: Stradom, Stare Miasto, Śródmieście. Jak zapewnią organizatorzy, projekcje zapewnią mieszkankom i mieszkańcom Częstochowy dobrą rozrywkę oraz bezpieczną formę spędzania wolnego czasu zgodnie z panującymi restrykcjami sanitarnymi.

W piątek, 23 października o godzinie 18.30 przy Szkole Podstawowej nr 35 wyświetlony zostanie polski film "Jesteś Bogiem". Dwa dni później, 25 października o godzinie 18.30 przy parkingu Hali Sportowej IV LO im. Henryka Sienkiewicza obejrzymy polską komedię, która skradła serca wielu Polkom i Polakom - Kogel Mogel 3. Ostatnie kino samochodowe odbędzie się 31 października o godzinie 18.30 przy siłowni Calypso Fitness na Stradomiu. Tego dnia wypada Halloween, dlatego na wielkim ekranie zobaczymy film z gatunku horror.

- Wszyscy uczestnicy chcący wziąć udział w wydarzeniu proszeni są o wcześniejszy przyjazd na miejsce wydarzenia, ponieważ bezpieczne ustawienie samochodów może zająć dłuższą chwilę - informują organizatorzy. -
Na wszystkich wydarzeniach będzie obowiązał zakaz wysiadania z aut ze względu na panującą sytuacje epidemiologiczną. Prosimy również o wyłączenie wszelkich świateł w samochodach podczas trwania seansu oraz o zaopatrzenie się w maseczki. Na miejscu pomożemy ustawić auto w dobrym miejscu.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Aktywna Częstochowa, Stowarzyszenie Częstokocham, Młodzieżowa Rada Miasta oraz Miejski Dom Kultury w Częstochowie.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę