31 stycznia w całej Polsce - także w Częstochowie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ze względu na trwającą pandemię wydarzenia przeniosą się do internetu. Tym razem środki zbierane będą na wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Częstochowski sztab WOŚP, który znajduje się przy ul. Nowowiejskiego 4, zagra na żywo z profesjonalnego studia. - Opowiemy Wam wiele ciekawych historii, powspominamy poprzednie lata, zaprezentujemy wiele ciekawych przedmiotów do licytacji i nauczymy Was wielu rzeczy na ciekawych warsztatach - mówi Amelia Walotek z częstochowskiego sztabu WOŚP. - Będzie okazja do posłuchania dobrej muzyki, ugotowania czegoś pysznego i obejrzenia wyjątkowych wydarzeń.

Z pomocą platformy Clickmeeting organizatorzy przygotowali Częstochowską Akademię Sztuk Przepięknych, która trwać będzie całą finałową niedzielę. Każdy z warsztatów będzie ogólnodostępny. Wystarczy tylko zasubskrybować go na platformie. W trakcie trwania częstochowskiego finału WOŚP udostępniana będzie wirtualna eSkarbonka sztabu WOŚP Częstochowa, na którą przelejemy pieniądze  bez wychodzenia z domu. (https://eskarbonka.wosp.org.pl/aymk2g). Każdy może założyć sobie taką eSkarbonkę na stronie www.iwolontariusz.wosp.org.pl i w bezpieczny sposób wspierać zbiórkę.

W trakcie bezpośredniej transmisji ze studia przeprowadzone zostaną licytacje z dostawą do domu. Można będzie walczyć między innymi o grafikę Marty Frej,  piwo z podpisem Abelarda Gizy, fartuch kucharski z podpisami zawodników Włókniarza, gadżety od RKS Raków, książkę z autografem Anny Lewandowskiej, oryginalne kurtki Ferrari, podarunki od Fundacji Oczami Brata, vouchery od lokalnych firm, gadżety związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i wiele, wiele innych. Poza licytacjami będzie można obejrzeć m.in. relację z biegu nakręconą przez Marka Krakowiana, pieczenie pizzy w kształcie serca dla WOŚP czy relację z z morsowania. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs „Portret Jurka Owsiaka”.

Częstochowski sztab WOŚP szykuje także  grę miejską w specjalnej aplikacji od firmy GeoGames, w której zapoznamy się z historią Częstochowy i ciekawostkami o naszym mieście.

W tym roku na ulice Częstochowy wyjdzie 300 wolontariuszy, czyli prawie dwa razy mniej niż co roku. W sztabie nad przygotowaniami do finału czuwa online 30 wolontariuszy. Częstochowski finał WOŚP wspierają także m.in. Pestka, Szuflada, Klub Kawy i Muzyki Szafa Gra, CoNaSer, Muscle Power.

Organizatorzy nie zapomnieli również o IX Częstochowskim Biegu „Policz się z cukrzycą”, który odbędzie się w formie wirtualnej. - Biegniemy w niedzielę o 11, każdy z wybranego przez siebie miejsca, na wybranym przez siebie dystansie - informuje Amelia Walotek. - Mamy 150 pakietów startowych i pamiątkowych medali dla biegaczy.

Jak co roku, w dniu XXIX Finału WOŚP w Częstochowie będzie można nabyć monetę okolicznościową. Ponadto działać będzie specjalny Gadżetomat, w którym kupimy przedmioty z logo częstochowskiego sztabu WOŚP.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę