Już w niedzielę, 31 stycznia odbędzie się 29. Finał WOŚP w Częstochowie. W związku z pandemią i wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami corocznie organizowana na placu Biegańskiego impreza przeniesie się do internetu.

Tegoroczny finał odbywa się pod hasłem „Gramy z głową!”, a pieniądze zbierane są na wsparcie oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W Częstochowie orkiestra zagra na żywo z profesjonalnego studia, a transmisję będzie można obejrzeć m.in. na profilu facebookowym sztabu oraz fanpage'u Aktywnej Częstochowy. Przygotowano wiele atrakcji. Przeprowadzone zostaną wywiady z ludźmi kultury (Tomasz Sętowski, Jerzy Kędziora, Olek Klepacz, Joanna Ambroz) oraz z fundacjami - DKMS, Eltrox, "Dr.Clown", Psia Duszka. Nie zabraknie dobrej muzyki. Zagrają Venia z Meksyku, dr Veers ze Szkocji, Natalia Szczypuła, Orkiestra Online. Zaplanowano wiele licytacji, a przez całą niedzielę trwać będzie Częstochowska Akademia Sztuk Przepięknych. Każdy  z  warsztatów jest ogólnodostępny. Wystarczy tylko  zasubskrybować go  na platformie. Wśród propozycji są: Trening z Quick Shot Kickboxing, Tańce jak z bajki, Czytanie bajek, Występ malowania piaskiem, Szkolenie o pracy z niepełnosprawnymi, Mówić to mało, trzeba mówić do rzeczy, Chciałbym pracować w radiu... i co dalej? -trudne początki i kulisy pracy w ogólnopolskiej stacji radiowej, Pomoc drugiemu człowiekowi, Wewnętrzny ogień-klucz do zdrowia, Pierwsze kroki w zawodowej karierze, Żużlowe Love.

Ponadto, jak co roku, odbędą się imprezy towarzyszące: Samochodowa Parada Serc, VIII Śląska Integracja Terenowa, Morsowanie ze Zmorsowani Częstochowa, Wirtualny Bieg Policz Się z Cukrzycą. Dla tych, którzy zdecydują się odejść na chwilę od komputerów, przygotowano grę miejską w specjalnej aplikacji od firmy GeoGames, dzięki której będzie można zapoznać się z historią Częstochowy i ciekawostkami o naszym mieście.

Z częstochowskim sztabem WOŚ zagrają również lokalne firmy, które ugotują m.in. specjalne i wyjątkowe „Danie z sercem” (Obiady u mamy), pizzę w kształcie serca (Tajemniczy Ogród).

W tym roku na ulice Częstochowy wyjdzie 300 wolontariuszy, czyli prawie dwa razy mniej niż co roku-co oznacza, że będą mieli dwa razy cięższe puszki!

Ci, którzy zdecydują się zostać w domach, będą mogli wesprzeć WOŚP, wpłacając pieniądze na eSkarbonkę (https://eskarbonka.wosp.org.pl/aymk2g).

Więcej informacji na https://wosp.czest.pl/ oraz https://www.facebook.com/wosp.czestochowa i https://www.instagram.com/wosp_czestochowa.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę