29 maja w Filharmonii Częstochowskiej Jakub Żulczyk, pisarz i scenarzysta, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i bezkompromisowych autorów młodego pokolenia, będzie promował swoją najnowszą powieść "Informację zwrotną", antykryminał połączony z dramatem psychologicznym.

Jakub Żulczyk napisał już dziewięć powieści: „ Zrób mi jakąś krzywdę” (2006), „Radio Armagedon” (2008), „Instytut” (2010 i jego poprawione wydanie w 2016), „Zmrojewo” (2011), „Świątynia” (2011), „Ślepnąc od świateł” (2014), a w ostatnich latach – „Wzgórze psów”(2017), „Czarne Słońce” (2019) i „Informacja zwrotna” (2021). Pisał również między innymi do „Tygodnika Powszechnego”, „Wprost” czy „Elle”. Jest współscenarzystą serialu „Belfer”.

Zdobył Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy 2018 w kategorii ,,proza” oraz Literacką Nagrodę Warmii i Mazur 2017 za „Wzgórze psów”. W 2018 roku na podstawie książki „Ślepnąc od świateł” powstał serial telewizyjny, do którego scenariusz Jakub Żulczyk napisał wraz z Krzysztofem Skoniecznym. Przedostatnią książkę Żulczyka „Czarne Słońce” okrzyknięto ,,narodową dystonią”.

Wydawnictwo ,,Świat Książki” zapowiada najnowszą powieść Żulczyka takim opisem: Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiemów byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po sobie pozostawia, to zakrwawione prześcieradła. Kania wie, że poprzedniego wieczoru widział się z synem. Jednak prawie nic z tego spotkania nie pamięta. Zapił. Kania, alkoholik leczący się z choroby w ośrodku „Jutro”, wyrusza w szaleńczą podróż w poszukiwaniu syna. Ta odyseja po mieście, w którym każde z miejsc ma swoja brudną tajemnicę, popchnie go w najmroczniejsze rejony ludzkiego psyche, naprowadzi na trop największej w polskich dziejach afery reprywatyzacyjnej oraz skonfrontuje ze złem, które wyrządził swojej rodzinie. Klucz do odkupienia i odnalezienia syna tkwi w jego wyniszczonym przez alkohol umyśle. Musi sobie tylko przypomnieć.

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem, poświęcone tej najnowszej książce, odbędzie się 29 maja o godz. 19 w sali kameralnej Filharmonii Częstochowskiej.

Wstęp jest bezpłatny, ale ograniczony – obowiązuje limit miejsc. Zaproszenia można odbierać w Ośrodku Promocji Kultury ,,Gaude Mater” oraz kasie biletowej filharmonii (zaproszenia są jednoosobowe, jedna osoba może wziąć maksymalnie dwa zaproszenia).

W miejscu spotkania obowiązuje reżim sanitarny, o którego szczegółowych zasadach można przeczytać pod linkiem  https://www.filharmonia.com.pl/content.php?ContentId=131.

fot. Zuza Krajewska

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę