Orkiestra kameralna Filharmonii Częstochowskiej wystąpiła w nowej przestrzeni koncertowej, tuż przy szklanym pawilonie na Starym Rynku. To początek serii koncertów w ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego.

W sobotę, 26 czerwca, wieczorem w odnowionej przestrzeni Starym Rynku odbył się koncert muzyki polskiej w 100-lecie Trzeciego Powstania Śląskiego. Trym samym wystartował Letni Jurajski Festiwal Muzyczny – nowa inicjatywa Filharmonii Częstochowskiej. W kolejne soboty obu wakacyjnych miesięcy muzyków z Częstochowy będzie można posłuchać gdzieś w sąsiednich, malowniczych, jurajskich gminach. Wstęp na niemal wszystkie z tych koncertów będzie darmowy. Całość zwieńczy biletowany koncert w gmachu Filharmonii przy ul. Wilsona 29 sierpnia.

Podczas koncertów Festiwalu będą obowiązywać ograniczenia liczby uczestniczek i uczestników wynikające z pojemności poszczególnych lokalizacji. Trzeba też będzie – oczywiście – przestrzegać obowiązujących regulacji sanitarnych, zgodnych z aktualnym rozporządzeniem Rady Ministrów.

Frekwencja na koncercie inauguracyjnym na częstochowskim Starym Rynku była świetna – o czym można się przekonać oglądając galerię zdjęć obok.

Więcej o całym Festiwalu pisaliśmy pod linkiem https://www.czestochowa.pl/page_id=1000358.

fot. Leszek Pilichowski

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę