W sobotę, 31 lipca w ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego na Starym Rynku zabrzmią muzyczne przebojew wykonaniu częstochowskich filharmoników.

Na Starym Rynku, który niedawno przeszedł rewitalizację, usłyszymy kolejną porcję muzycznych przebojów w wykonaniu kameralnego zespołu Jura Woodwind Trio, któremu przewodniczy solista orkiestry częstochowskiej filharmonii oboista Wojciech Pompka. Trio dopełniają: Jan Wiśniowski – fagot i Robert Gudaja – klarnet, całość poprowadzi Dariusz Madejski.

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny jest już na półmetku. Po kilku koncertach poza granicami miasta, częstochowscy filharmonicy z kolejnym występem wracają na gościnny Stary Rynek. Odnowiona, urokliwa starówka doskonale sprawdza się jako przestrzeń koncertowa – przekonali się o tym wykonawcy oraz publiczność podczas czerwcowej inauguracji Festiwalu.

W programie koncertu plenerowego nie mogło by zabraknąć mistrza, którego serenady i divertimenta rozbrzmiewały podczas niezwykle popularnych w XVIII w. koncertów na świeżym powietrzu – Wolfganga Amadeusa Mozarta. Parki, ogrody i oranżerie były wówczas równie popularne, co piękne sale koncertowe. Od jednej z jego najsłynniejszych kompozycji kameralnych – Eine kleine Nachtmusic – Trio rozpocznie sobotni koncert, który lekki, choć zróżnicowany charakter zachowa przez cały czas, prowadząc od klasyki do jazzujących standardów.

W razie niesprzyjającej pogody koncert odbędzie się w parafii św. Zygmunta, vis-à-vis Starego Rynku.

Początek o godz. 19.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę