W sobotę, 31 lipca w Parku Staszica na mieszkanki i mieszkańców Częstochowy będzie czekać sporo atrakcji - strefa zdrowia, animacji i chillu oraz koncerty. W samospisie pomogą natomiast przedstawiciele Miejskiego Biura Spisowego.

Organizatory festiwalu w ramach budżetu obywatelskiego - tym razem w dzielnicy Podjasnogórskiej - zachęcają częstochowian i częstochowianki do aktywnego uczestnictwa bogatym i różnorodnym programem. Podczas festiwalu będzie można spisać się do Narodowego Spisu Powszechnego, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, skorzystać z porad dietetycznych i treningowych, uzyskać informacje na temat szczepień oraz wziąć udział w licznych konkursach. Zaplanowano koncerty Amelii Cierpiał, Cacana Mania, Witkowskiego czy Orkiestry Dętej OSP Dźbów, a także strefę animacji dla najmłodszych. Strefa chillu zapewnia wygodne leżaki i potrawy z grilla.

Wstęp na imprezę i wszystkie atrakcje są bezpłatne. Start o godz. 14.                                                         

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do 30 września, a jego podstawową metodą jest internetowy samospis. Odbywa się on poprzez stronę https://spis.gov.pl/ za pośrednictwem formularza spisowego. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę