Monodram ,,Miłość” zainaugurował sierpniowy, miejski cykl kulturalny w zrewitalizowanej przestrzeni Starego Rynku. Z recitalem wystąpił też duet ,,Second to Piano”. Kolejna odsłona cyklu – 14 sierpnia.

W sobotę, 7 sierpnia, utytułowany i rozpoznawalny daleko poza Częstochową niezależny twórca teatru Wojtek Kowalski zaproponował zestaw piosenek – z tekstami Janusza Jano Mielczarka i muzyką Michała Pilarskiego – wymieszanych ze scenkami, w których odgrywany przez Kowalskiego bohater znajduje się na różnych etapach swojego życia uczuciowego.

Typowo muzycznym punktem inauguracji cyklu był występ tandemu ,,Second to Piano” – czyli wokalistki Olgi Przybylik i zasiadającego za klawiszami Andrzeja Młodkowskiego – który bawił publiczność evergreenami muzyki rozrywkowej.

Już we kolejny weekend – następna odsłona miejskiego cyklu ,,Wakacyjny kierunek zwiedzania”. W sobotę, 14 sierpnia, w koncertowej przestrzeni na Starym Rynku wystąpią ,,Moment on Folk” – z muzyką jak w nazwie grupy – oraz blues-rockowy ,,Forsal”, częstochowska formacja z zestawem ważnych nagród na koncie oraz imponującym dorobkiem koncertowym.

Pamiętajmy, że tego lata gros wydarzeń w ramach Dni Częstochowy także odbędzie się na Starym Rynku, który właściwie od początku wakacji – od występu filharmoników inaugurujących swój ,,Jurajski Festiwal Muzyczny” – potwierdza swoją nową rolę gościnnej przestrzeni dla działań artystycznych. Oczywiście, w związku z ciągle trwającą sytuacją pandemiczną, Dni Częstochowy nie będą miały charakteru wielkiej imprezy masowej, ale za to obejmą aż cztery dni pełne bardziej kameralnych wydarzeń.

O tym, co do końca sierpnia czeka nas na Starym Rynku można przeczytać tutaj.

fot. Łukasz Kolewiński

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę