W sobotę i niedzielę (4 i 5 września) w Częstochowie odbędzie się jubileuszowa XXX Krajowa Wystawa Rolnicza, towarzysząca Ogólnopolskim Dożynkom Jasnogórskim.

Ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID-19 stoiska wystawowe będą zorganizowane na terenie parkingów jasnogórskich, natomiast stoiska handlowe - w III Alei Najświętszej Maryi Panny.

W ramach wystawy zapowiedziano m.in.: Targi Pszczelarskie, Wystawę Przedsiębiorczości i Maszyn Rolniczych, Kiermasz Kwiatów i Krzewów Ozdobnych, Odnawialne Źródła Energii, Wystawę Drobnego Inwentarza i Wystawę Zwierząt Hodowlanych.

Ponadto rolnikom będą doradzali pracownicy oraz eksperci z MRiRW, ARiMR, KOWR, CDR, KRUS, KRIR, a także ŚODR w Częstochowie. Honorowy patronat nad wystawą objął prezydent RP Andrzej Duda.

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie informuje jednocześnie o pewnych ograniczeniach w ruchu. Jezdnie  III Alei NMP nie będą wyłączone z ruchu kołowego  ale  zamknięte będą oba przejazdy pomiędzy nimi (między ulicami POW i Kossak-Szczuckiej  oraz  między ulicą Stryjeńskiej,  a  Miejską Galerią Sztuki).   
W godzinach funkcjonowania stoisk wystawy,  tj.  od  godz. 8 do godz. 22, należy liczyć się z dużą liczbą pieszych i pojazdów na całej długości III al. NMP. Dlatego organizatorzy proszą wszystkich poruszających się w tym rejonie o zachowanie szczególnej ostrożności. Przepraszając mieszkańców i użytkowników dróg za czasowe utrudnienia w ruchu,  równocześnie  serdecznie zapraszają  do  odwiedzenia  terenów Wystawy.

Więcej informacji o wystawie na stronie Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie http://wystawa.odr.net.pl/.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę