5 września do Parku Lisiniec po pandemicznej przerwie powróci Festiwal Kolorów, impreza ulubiona szczególnie przez młodych i bardzo młodych ludzi.

Festiwal Kolorów ma reputację ,,najbardziej kolorowej imprezy w Polsce” – a to dlatego, że jej obowiązkowym, nieodłącznym elementem są odbywające się co godzinę erupcje barwnego pudru. Nad głowami uczestniczek i uczestników tworzy on wielobarwną chmurę, która… koloruje wszystkich bawiących się. Puder jest oczywiście bezpieczny – także dla ubrań, bo znika z nich w praniu…  

Festiwal Kolorów dotrze do Częstochowy 5 września. Impreza wystartuje o godzinie 15 w Parku Lisiniec – idealnej scenerii do tego rodzaju szaleństw. Oprócz chmur kolorowego pudru, na wszystkich chętnych będzie tam czekać ,,miasteczko gastronomiczne”, konkursy i zabawy oraz dużo muzyki – gwiazdą wieczoru, obok innych wykonawców, będzie raper Kartky.

Organizatorem imprezy, która zostanie w tym roku zorganizowana łącznie w 14 polskich miastach, jest Stowarzyszenie Festiwal Kolorów. Nieco bardziej kameralne wydarzenia – pod nazwą Eksplozja Kolorów – trafi z kolei do mniejszych miejscowości. Patronem medialnym jest Radio Zet. Częstochowskimi partnerami wydarzenia są: Miasto Częstochowa, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronatem  imprezę objął także prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę