W Galerii Jurajskej wielkie odliczanie do świąt. Wśród zaplanowanych w dniach 8-19 prawie 60 atrakcji m.in. warsztaty tworzenia ozdób, dekoracji i kalendarzy adwentowych, koncerty kolęd i pastorałek w wykonaniu m.in. Chóru Jasnogórskiego i kapeli góralskiej, a do tego czytanie bajek przez częstochowskich sportowców, artystów i… prezydenta Częstochowy.

Galeria Jurajska nastraja Częstochowę na święta. I to nie tylko za sprawą jednej z największych w mieście iluminacji, choinki czy olbrzymiego misia polarnego. W centrum handlowym szykuje się prawdziwy maraton przedgwiazdkowych atrakcji, który potrwa 10 dni!
 
–  Niczym kalendarz adwentowy będziemy odliczać dni do świąt, wypełniając każdy dzień atrakcjami dla dzieci, ale i dla dorosłych. W sumie w najbliższych dniach odbędzie się w galerii blisko 60 różnych wydarzeń w ramach „Warsztatów tworzenia dekoracji” oraz działającej w weekendy „Fabryki Elfów. To największe z dotąd organizowanych wydarzeń gwiazdkowychzapowiada Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Co dokładnie wydarzy się w Galerii Jurajskiej? Cykl imprez otwarty zostanie już 8 grudnia. W centrum handlowym będzie można posłuchać bajek czytanych przez prezesa Włókniarza – Michała Świącika oraz sportowców. W galerii pojawi się też… zielony św. Mikołaj. Dzień późnej, 9 grudnia zorganizowane zostaną warsztaty dekorowania i malowania bombek. Na 10 grudnia zaplanowano z kolei warsztaty tworzenia kalendarzy adwentowych.
 
13 grudnia centrum zaprosi na wielkie czytanie bajek. W rolę lektorów wcielą się częstochowscy artyści. Na 14 grudnia przygotowano natomiast warsztaty tworzenia dekoracji m.in. z jemioły i cukrowych pałeczek. 15 grudnia będzie można z kolei posłuchać „Opowieści Wigilijnych”. Czytać będzie… prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk. Cykl wydarzeń zakończy się 16 grudnia warsztatami pakowania prezentów i tworzenia pudełek – origami. Wszystkie wydarzenia od 8 do 16 grudnia odbywać będą się w godzinach od 15 do 19. Wstęp na nie jest bezpłatny.

To jednak nie wszystko, bo nie tylko tydzień będzie obfitował w atrakcje, zapowiada Jurajska. Również w weekendy zaroi się od wydarzeń. Już 11 grudnia w Jurajskiej odbędzie się Wielka Gala Świątecznych Choinek, czyli wybory najpiękniejszych drzewek stworzonych przez przedszkolaków. Zorganizowane zostaną też warsztaty tworzenia m.in. filcowych pierników i bałwanków. Oprócz tego na dzieci czekać będą elfie akrobacje, występy przedszkolaków, zabawy taneczne, kolędowanie, muzyczne zabawy z elfami oraz magiczne sztuczki, a także zabawy z upominkami.
 
Dzień później, 12 grudnia będzie można wspólnie z elfami wyruszyć tropem zagonionego prezentu. Centrum przygotowało także warsztaty tworzenia ozdób i świątecznych skarpet, pachnących aniołków, a także śpiewanie świątecznych piosenek na żywo. W programie dnia pojawią się też animacje cyrkowo-sportowe w klimacie świąt oraz pokaz żonglerki… prezentami i elfich akrobacji. Najmłodsi tej sztuki również będą mogli się nauczyć.
 
Tydzień później, Fabryka Elfów zaprosi na kolejne atrakcje. 18 grudnia w Galerii Jurajskiej kilkakrotnie wystąpi Chór Jasnogórski. Oprócz tego będzie można spróbować swoich sił w karaoke oraz potańczyć przy świątecznej muzyce. 19 grudnia wypełnią natomiast kolędy i pastorałki w wykonaniu kapeli góralskiej. Oprócz tego na dzieci czekać będą świąteczne przedstawienia teatralne oraz wspólne śpiewanie z elfami. Wydarzenia weekendowe odbywać będą się w godzinach od 12 do 19. Wstęp wolny.

fot. Galeria Jurajska

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę