28 stycznia w Ośrodku Promocji Kultury "Gaude Mater" odbędzie się spotkanie z Anną Górną – częstochowianką mieszkającą w Szwajcarii, autorką kryminału "Kraina złotych kłamstw". 

Debiutancka powieść kryminalna „Kraina złotych kłamstw” Anny Górnej ukazuje się nakładem wydawnictwa ,,Czwarta Strona” dwa dni przed zaplanowanym w Ośrodku Promocji Kultury spotkaniem. Częstochowska autorka – obecnie zamieszkała w Szwajcarii – opisuje w niej historię byłego policjanta Piotra Sauera, który wyemigrował do tego alpejskiego kraju. Obok wciągającej fabuły – czego po literaturze gatunkowej można się spodziewać – ,,Kraina złotych kłamstw” to opowieść o zgubnej sile uprzedzeń wobec ludzi skazanych na infamię przez opinię publiczną bez wyroku, ale i przezwyciężaniu własnych lęków i nadziei na nowy początek – mimo przeszłości, która próbuje dopaść nas w najmniej oczekiwanym momencie…

Bardzo lubiany wśród zwolenników literatury gatunkowej autor kryminałów Wojciech Chmielarz mówi o tym debiucie z entuzjazmem: ,,Kraina złotych kłamstw” to rewelacyjny kryminał. Ile tutaj jest dobra! Górna z przytupem wkracza w ten nasz kryminalny półświatek.
 
Urodzona w naszym mieście Anna Górna jest prawniczką po Uniwersytecie Wrocławskim. Mieszka i pracuje w Szwajcarii – specjalizuje się w negocjacjach biznesowych w branży farmaceutycznej. W 2018 roku ukończyła kurs pisania powieści Miasta Literatury UNESCO w Krakowie.  

Spotkanie autorskie w Ośrodku Promocji Kultury przy ul. Dąbrowskiego 1 odbędzie się 28 stycznia o godz. 19. Rozmowę poprowadzi dr Beata Cichoń z Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę