Festiwal Frytka OFF w Parku Lisiniec, Dni Częstochowy w dzielnicy Północ oraz miejski Sylwester na placu Biegańskiego - te trzy sztandarowe imprezy mają odbyć się w tym roku w naszym mieście.

Ponieważ sytuacja pandemiczna w kraju – jak i na całym świecie - nie jest jeszcze opanowana, to niestety kultura, podobnie jak inne aspekty naszego życia, cały czas funkcjonować musi w pewnych ograniczeniach. Jednak akcja powszechnych szczepień pozwala mieć nadzieję, że już niedługo uda się wyjść z tego epidemiologicznego kryzysu i wszyscy będziemy mogli odetchnąć pełną piersią oraz bez ograniczeń korzystać z kulturalnych masowych rozrywek. Mamy nadzieję, że zaplanowane na ten rok trzy miejskie imprezy plenerowe będą pierwszymi zwiastunami tej zmiany na lepsze i w kolejnych latach uda nam się już wrócić do normalności.

Wydział Kultury, Promocji i Sportu UM zapowiada, że 25 czerwca czeka nas powrót Festiwalu Frytka OFF. W Parku Lisiniec po raz kolejny rozbrzmiewać będzie szeroko rozumiana alternatywa. Na dużej scenie spotykają się różne muzyczne gatunki i estetyki oraz sceniczne osobowości – co jak zawsze jest gwarantem doskonałej zabawy. Dzięki unikalnej atmosferze Frytka dorobiła się prawdziwej, ogólnopolskiej marki, a tegoroczna, jubileuszowa edycja z pewnością tylko ją wzmocni.
 
27 sierpnia głośno świętować będziemy Dni Częstochowy. Święto Miasta to od lat już tradycja świetnych plenerowych koncertów, połączonych z masą mniejszych imprez towarzyszących. Nie inaczej będzie też w tym roku. Nie można tego przegapić, bo tym razem gwiazdą wieczoru będzie powracający na muzyczną scenę zespół T.LOVE.

31 grudnia spotkamy się tradycyjnie na placu Biegańskiego, witając wspólnie Nowy Rok. Sylwestrowa zabawa jest jedną z ulubionych imprez częstochowianek i częstochowian, dlatego bardzo się cieszymy, że po dwóch trudnych latach, wracamy do tej tradycji. Możecie liczyć na sporą dawkę tanecznych przebojów, doskonałą atmosferę i przede wszystkim szampańską zabawę.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę