Miejski Dom Kultury zaprasza 11 lutego na wernisaż wystawy "Pamiętnik Nostalgiczny" oraz spotkanie z jej autorką Edytą Pilichowską. Ekspozycja zdjęć połączona będzie z projekcją "ruchomych obrazów" oraz autorskim video w stylu niemego kina.

- Wystawa zdjęć z pogranicza fantasy, czy też ilustracji bajkowej o charakterze malarskim to zapis stanu emocjonalnego kobiety, jej smutku, samotności, depresji, budowania nowych nadziei, rozczarowania miłością, światem oraz oczekiwania na zmianę - mówi autorka prac. - To swoisty pamiętnik emocjonalny wyrażony w surrealistycznych pejzażach, w których moja bohaterka stanowi wpleciony element, jednak nie bierny. Próbuje nadać przygnębiającej historii nowy sens.

Edyta Pilichowska (członek ZPAF od 2010) zawodowo zajmuję się projektowaniem graficznym i fotografią. W latach 2004-2005 prezentowała swoje prace na Festiwalu "Salve Mater" w Belgii, w maju 2007 podczas Festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.

Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw zbiorowych oraz indywidualnych prezentowanych w Polsce i za granicą na festiwalach fotografii, tańca. W latach 2002-2012 pracowała jako projektantka mody.

Otwarcie wystawy o godz. 17.30. Ekspozycję będzie można oglądać do 8 marca.

fot. Edyta Pilichowska

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę