Do 30 czerwca potrwają Częstochowskie Dni Rodziny, które organizowane są już po raz czternasty. Impreza ma na celu promocję wartości rodzinnych oraz wspieranie i umacnianie więzi międzypokoleniowych.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, na uczestników Dni Rodziny czekają liczne atrakcje. W programie imprezy znalazły się m.in.: Piknik Podmiotów Ekonomii Społecznej (26 czerwca w III Alei), konsultacje z psychologiem, konkursy muzyczne, plastyczne i literackie, wycieczki plenerowe, warsztaty dla rodziców z zakresu psychoprofilaktyki, festyny rodzinne, warsztaty dla młodzieży na temat uzależnień, zajęcia sportowo-gimnastyczne i rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Częstochowskim Centrum Wsparcia Rodziny, Ośrodkiem Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi, częstochowskimi szkołami i przedszkolami, placówkami wsparcia dziennego, Biblioteką Publiczną, Muzeum Częstochowskim, Miejską Galerią Sztuki, Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, OKF „Iluzja” oraz podmiotami ekonomii społecznej.

Ze szczegółowym harmonogramem można zapoznać się tutaj.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę