Muzeum Częstochowskie zaprasza w czwartek, 9 czerwca na wydarzenie ,,Strażnicy Charkowa”. W programie m.in. pokaz filmu o obrońcach Charkowa w reżyserii Tetyany Babiny.

Strażnicy Charkowa to spotkanie w ramach projektu artystyczno-edukacyjnego, za pośrednictwem którego goście z Ukrainy chcą podziękować władzom samorządowym, organizacjom pozarządowym i innym osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie.

W programie znalazła się prezentacja wystawy portretów Olega Lazarenki oraz pokaz filmu o obrońcach Charkowa w reżyserii Tetyany Babiny. Podczas wydarzenia wystąpi Liudmyla Kosteretska - pianistka, kompozytorka i solistka z Charkowa.

W spotkaniu wezmą udział: Tetyana Babina - laureatka Nagrody Telewizyjnej ONZ, autorka programu kulturalno-edukacyjnego „Oblicza czasu” oraz serialu filmowego „Nostalgia”, Valentina Korzh z Centrum Wolontariatu Kolei Charkowskiej, Natalia Żuk – koordynatorka projektu „Strażnicy Charkowa”; wolontariuszka Charkowskiej Kolei, Sofia Kaskun – prezes NGO „Ekologia. Kultura. Sztuka”; partner projektu i jego tłumacz.

Spotkanie odbędzie się 9 czerwca, o godz. 18 w Muzeum Częstochowskim.

Wstęp za symboliczną złotówkę.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę