W dniach 26-28 sierpnia w kinie OKF Iluzja odbędzie się filmowy „Pieski Weekend” połączony z warsztatami plastycznymi. Akcja ma na celu wsparcie podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.

- Tym razem organizatorzy i partnerzy akcji: Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie, TOZ odział w Częstochowie, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Dystrybucja Filmowa , Best Film Dystrybucja Filmowa oraz Pracownia Artystyczna Wielokropka zapraszają na seanse filmowe o tematyce prozwierzęcej – mówi Małgorzata Iżyńska, radna Lewicy i ambasadorka akcji. - W trakcie wydarzenia prowadzona będzie również zbiórka karmy i datków - dodaje.

26 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa. Z tej okazji w w kinie OKF Iluzja po raz pierwszy organizowany jest "Pieski Weekend". Na dużym ekranie pokazane zostaną filmowe psie historie dla młodych i dorosłych widzów. Odbędą się również warsztaty plastyczne dla dzieci i seniorów, a także multimedialna prezentacja czworonożnych podopiecznych częstochowskiego schroniska. Przez cały weekend prowadzona będzie zbiórka karmy oraz datków finansowych na rzecz schroniska – bezpośrednio lub na konto.

Na wszystkie seanse wstęp wolny.

Program

26 sierpnia (piątek)
11:00 "Dogtanian. Psi Muszkieterier" 13zł
16:30 "Marona –psia opowieść" WSTĘP WOLNY

27 sierpnia (sobota)
10:30 „PSY I MY” Warsztaty malarskie dla dzieci 10zł ( liczba miejsc ograniczona )
13:00 "Dogtanian. Psi Muszkieterier" 13zł
14:45 "Daj dom!" WSTĘP WOLNY
• "Wiki i jej sekret" – projekcja filmu
• przed seansem multimedialna prezentacja psów do adopcji

28 sierpnia (niedziela)
11:00 "Dogtanian. Psi Muszkieterier" 13zł
14:30 „PSY I MY" warsztaty malarskie dla seniorów 10 zł ( liczba miejsc ograniczona )

„Marona -psia opowieść”
animacja / 12+
Reżyseria: Anca Damian Produkcja: Francja, 2019 Czas trwania: 92 minuty
Niezwykła podróż przez życie widziana oczami psa. Marona jest pięknym kundelkiem, który nie ma szczęścia do właścicieli. Jak wygląda świat z psiej perspektywy?

Piękna, wielorasowa suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych właścicieli. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego ją człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle odpowiedzialny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

Film jest zapierającą dech w piersiach, dynamiczną i wzruszającą historią opowiedzianą z psiej perspektywy. Skłania widza do myślenia o tym, jacy jesteśmy wobec innych stworzeń. Premiera „Marony” miała miejsce na najważniejszym festiwalu animacji, francuskim Annecy.

„Wiki i jej sekret”
aktorski/familijny/ 6+
Reżyseria: Denis Imbert Produkcja: Francja, 2020 Czas trwania: 84 minuty

Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem.

Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy?

„Dogtanian. Psi Muszkieter”
animacja/ b.o.
Reżyseria: Toni Garcia Produkcja: Hiszpania, 2021 Czas trwania: 89 minut
Młody Dogtanian marzy, by pójść w ślady ojca i dołączyć do straży króla. W poszukiwaniu przygód, wraz z koniem Sandym wyrusza do Paryża. Towarzyszy mu Pic, sprytna i gadatliwa mysz, która świetnie się sprawdza w roli giermka. Po brawurowym pokazie swoich umiejętności Dogtanian zdobywa szacunek i zaufanie trzech słynnych muszkieterierów: Atosa, Portosa i Aramisa. Ta dzielna psia czwórka będzie musiała obronić króla przed spiskiem nikczemnego kardynała Richelieu, który chce przejąć władzę. Czy Dogtanianowi uda się zostać muszkieterierem i podbić serce pięknej Juliette? Ta psia drużyna podbije kina! Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

PupiLove warsztaty - Psy i My!
Kreatywne warsztaty malarskie dla dzieci (sobota) oraz seniorów (niedziela).
Czy pies to radość? Jaki kolor ma ta radość? Czy jest mała czy duża?
Będziemy malować, używać szablonów i wycinać z kolorowych papierów...
Dawać upust artystycznej ekspresji. Tematem zaś będą nasi czworonożni, psi przyjaciele.
Warsztaty nie tylko dla szczęśliwych posiadaczy psów, ale również dla tych którzy ich jeszcze nie mają!

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę