Częstochowscy seniorzy po pandemicznej przerwie znów będą rządzić miastem. A to za sprawą piątej edycji Senioraliów, która odbędzie się 21 i 22 października w Hali Sportowej Częstochowa. W programie m.in. koncert Izabeli Trojanowskiej i Śpiewających Fortepianów.

- Częstochowskim seniorom jesteśmy winni wdzięczność i szacunek, ponieważ od ostatnich dziesiątek lat dobrze opiekowali się naszym miastem - mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. - Dlatego staramy się, aby program "Częstochowa wspiera Seniorów" był oparty na wielu różnych działaniach miasta w kierunku zmniejszenia kosztów funkcjonowania seniorów i zwiększenia ich aktywności. Jednym z nich są właśnie Senioralia, czyli juwenalia dla tych, którzy już nic nie muszą, wszystko mogą, bo mają jeszcze bardzo dużo sił i energii do tego, żeby korzystać z tej oferty.

Piąta edycja rozpocznie się przekazaniem seniorom kluczy do bram miasta. Dla uczestników przygotowano poczęstunek oraz liczne atrakcje, związane z aktywnością fizyczną i zdrowiem (zajęcia zumba gold, zdrowy kręgosłup oraz gimnastyka ogólnorozwojowa). W holu głównym Hali Sportowej Częstochowa będzie można odwiedzić stoiska organizacji i instytucji działających na rzecz seniorów. Wstęp wolny.

Drugiego dnia Senioraliów, czyli 22 października w Hali Sportowej Częstochowa odbędą się występy muzyczne (od ok. godz. 18). Będzie można posłuchać koncertu Izabeli Trojanowskiej. Gwiazdą wieczoru będą natomiast Śpiewające Fortepiany w składzie: Czesław Majewski & Janusz Tylman (duet fortepianowy), Malina Kowalewski Band, Joanna Stefańska - Matraszek (sopran), Ireneusz Miczka - baryton, zespół taneczny pod kierownictwem Sabiny Langner. W międzyczasie zaplanowano wręczenie nagród w konkursie "Częstochowski Aktywny Senior". Ostatnim punktem imprezy będzie potańcówka przy muzyce DJ-a. 

- Seniorzy to bardzo profesjonalni odbiory. Nie jest łatwo znaleźć ofertę, która ich zadowoli - przyznaje Jarosław Marszałek, zastępca prezydenta Częstochowy. - W poprzednich latach podnieśli bardzo wysoko poprzeczkę i teraz trudno nam było znaleźć coś takiego, co będzie jeszcze lepsze. Tym razem staraliśmy się wybrać nieco inny program, która powinien zaciekawić seniorów. Wydaje nam się, że połączenie Izabeli Trojanowskiej z jego drugą częścią będzie zaskoczeniem dla publiczności.

W trakcie Senioraliów zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe nr 90 dojeżdżające z przystanku Plac Biegańskiego do Hali Sportowej Częstochowa.

Bilety od 6 października w cenie 10 złotych dla osób powyżej 60. roku życia do nabycia w  Miejskim Domu Kultury, OPK "Gaude Mater", Miejska Galeria Sztuki, Hala Polonia i Hala Sportowa Częstochowa oraz w Częstochowskiej Organizacji Turystycznej.

Program Senioraliów:

piątek, 21 października

godz. 10 – otwarcie stoisk organizacji działających na rzecz Seniorów
godz. 11 – uroczyste otwarcie i przekazanie kluczy do bram Miasta Częstochowy
godz. 11.45 - zumba gold
godz. 12.15 – gimnastyka ogólnorozwojowa
godz. 12.30 – zdrowy kręgosłup
godz. 13 - poczęstunek dla uczestników

sobota, 22 października

godz. 17 - otwarcie bram HSC
godz. 18 - koncert Izabeli Trojanowskiej
godz. 19.30 - wręczenie nagród w konkursie "Częstochowa Aktywny Senior"
godz. 20 - Śpiewające Fortepiany - koncertowo i z humorem!
godz. 21.30 - potańcówka z przy muzyce DJ-a

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę