W dniach 26-27 listopada w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości.

Wydarzenie przyciąga koneserów pięknych kamieni nie tylko z terenu Częstochowy, ale całego regionu. Drogocenne kamienie i minerały oprawione w pierścionki, kolczyki, bransolety i sznury korali będzie można podziwiać i kupić podczas najbliższej Giełdy Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości, która odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę w HSC w godz. 10-18.

Będzie to okazja, by kupić elegancki i wartościowy świąteczny prezent oraz zdobyć wiedzę na temat minerałów i szlachetnych darów natury wydobytych z wnętrza ziemi.

Giełda przyciąga zarówno znawców i miłośników minerałów, jak i entuzjastów ceniących urok wyjątkowej biżuterii. To okazja, by spotkać kolekcjonerów, rzemieślników, artystów i jubilerów z kraju czy zagranicy, z którymi można porozmawiać i zgłębić wiedzę na temat ich kolekcji, a także zobaczyć okazałe, jedyne w swoim rodzaju minerały i kamienie szlachetne. Wystawcy zaprezentują też skamieniałości, meteoryty, bursztyny, kości dinozaurów oraz kamienie szlachetne, rękodzieło artystyczne, oryginalne wyroby jubilerskie i unikatowe ozdobymówią organizatorzy wydarzenia.

Bilety na giełdę kosztują 10 i 15 zł. Dzieci do 5. roku życia wchodzą bezpłatnie. Giełda została objęta honorowym patronatem prezydenta Częstochowy.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę