18 maja w Częstochowie rozpocznie się coroczne święto studentów. W tym roku Politechnika Częstochowska oraz Uniwersytet Jana Długosza ponownie połączyły swoje siły i wspólnie zajęły się organizacją juwenaliów.

W czwartek odbędzie się Dzień Sportu, w którym uczestniczyć będą studenci obu uczelni. W Akademickim Centrum Sportowym zaplanowano wiele konkurencji, m.in. rozgrywki tenisa stołowego, turniej bilardowy czy gra boccia. W trakcie wydarzenia odbędzie się również mecz finałowy mikstów siatkarskich. Całość uświetni pokaz koła teatralnego UJD. Natomiast o godz. 21 w klubie Bristol zaplanowano koncert Qbika.

W piątek o godz. 15 spod rektoratu Politechniki Częstochowskiej wyruszy korowód studencki. Tego dnia odbędzie się również przegląd kapel studenckich, grill, a także koncerty (Blaga, Gruby Mielzky, Paluch) na placu między Wydziałem Zarządzania a Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Informatyki. 

W sobotę o godz. 16 przy alei Armii Krajowej 19 rozpocznie się gra miejsca "Wygrać z czasem". Następnie na scenie pojawią się znane zespoły oraz gwiazdy: duet Lulu x Uaziuk, Ronnie Ferrari, Alcoholica oraz Margaret. W trakcie juwenaliów do wygrania będą bony i wejściówki.

Szczegółowe informacje tutaj.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę