W dniach 2 i 3 września w III Alei NMP i na placu Biegańskiego odbędzie się XXXII Krajowa Wystawa Rolnicza.

Coroczne wydarzenie, organizowane w Częstochowie w pierwszy weekend września, to nie tylko ekspozycje (w tym szczególnie popularna wystawa maszyn i narzędzi rolniczych), ale również okazja m.in. do wymiany doświadczeń, integracji środowiska rolniczego, wyposażenia swojego gospodarstwa w nowoczesne urządzenia.  Swoje oferty produkcyjne, handlowe i usługowe zaprezentuje ponad 400 firm i instytucji rolniczych z całego kraju. Rolnikom będą doradzać pracownicy i eksperci centralnych i regionalnych urzędów i podmiotów zajmujących się wspieraniem rolnictwa.  

W ramach imprezy odbędzie się też kiermasz kwiatów i krzewów ozdobnych, prezentacja odnawialnych źródeł energii czy połączony z degustacją festiwal produktów lokalnych i tradycyjnych, promujący kulinarne tradycje regionu śląskiego. Najmłodsi zapewne chętnie przyjrzą się zwierzętom na wystawie drobnego inwentarza oraz ptaków ozdobnych. Będzie okazja, aby podziwiać konie czy psy pasterskie podczas pokazów wypasu owiec. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach zootechnicznych dla hodowców. Będzie nawet część artystyczna – w postaci koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny w Bazylice Jasnogórskiej.  

Krajowa Wystawa Rolnicza, nad którą honorowy patronat sprawuje prezydent RP, będzie towarzyszyć Ogólnopolskim Dożynkom Jasnogórskim.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę