6 czerwca do Galerii Jurajskiej zawitają służby mundurowe z Częstochowy i okolic. Wszystko za sprawą organizowanego po raz piąty w mieście Pikniku Służb Mundurowych „Razem w szyku”.

Na Bulwarach Jurajskich nad Wartą na rozkaz stawią się m.in. wojskowi, kadeci, uczniowie szkół mundurowych, strażacy czy policjanci, a nawet straż graniczna i służba więzienna oraz przedstawiciele organizacji proobronnych.

To największe tego typu wydarzenie w Częstochowie, które w Jurajskiej gościć będzie pierwszy raz. Dla wielbicieli militariów i mundurów to okazja, aby zobaczyć służby w pełnej krasie, a także wziąć udział w pikniku, na którym można spotkać osoby, na co dzień dbające o nasze bezpieczeństwomówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej.

To jednak nie koniec, bo służby przygotowały kilka atrakcji. W czasie pikniku będzie można zobaczyć m.in. konkurs musztry klas mundurowych częstochowskich szkół, a także odwiedzić stoiska i punkty informacyjne różnych służb oraz instytucji, które są z nimi związane.

W czasie wydarzenia zaprezentują się m. in. jednostki wojskowe, policja, służba więzienna, straż graniczna i Politechnika Częstochowska.

Dla młodych osób, zainteresowanych karierą w mundurze, będzie to unikalna szansa, aby lepiej poznać te profesje oraz porozmawiać z osobami, które związane są ze mundurem. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Częstochowie udzielać będzie natomiast informacji na temat służby w wojsku.

Ponadto do Jurajskiej zjadą ciężkie pojazdy wojskowe, wozy strażackie i radiowozy. Z bliska będzie można zobaczyć też umundurowanie oraz broń wojskową i policyjną. Dla odwiedzających przygotowano również poczęstunek – prawdziwą wojskową grochówkę.

V Piknik Służb Mundurowych odbędzie się w godzinach od 10 do 15. Organizatorem wydarzenia jest Wojskowe Centrum Rekrutacji w Częstochowie. Wstęp jest bezpłatny.

fot. Galeria Jurajska

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę