Festiwal Kolorów to znany i przede wszystkim lubiany event odbywający się w największych miastach Polski, a już 28 sierpnia zawita do Częstochowy. Wydarzenie to zrzesza młodzież oraz starszych uczestników z wielu regionów, zapewniając wszystkim dużą dawkę pozytywnej energii, dobrą muzykę, pyszne jedzenie, a przede wszystkim świetną zabawę wśród kolorowej chmury kolorów Holi.

- Festiwal Kolorów to darmowa impreza, na którą zapraszamy wszystkich, bez żadnych ograniczeń wiekowych. W tym roku Festiwal rusza w trasę już po raz czwarty, a z roku  na  rok  harmonogram powiększa się o dodatkowe miasta oraz atrakcje, czekające na uczestników. Celem Festiwalu jest zapewnienie niezapomnianej zabawy w  sercu wyrzutów kolorów Holi, które będzie można nabyć na miejscu lub wygrać w konkursach. – mówiła Ewelina Safiejko, Prezes Stowarzyszenia Festiwal Kolorów

- W Częstochowie Festiwal Kolorów organizujemy po raz drugi, tak jak w roku poprzednim i teraz bawić będziemy się w Parku Lisiniec. Tegoroczna edycja odbywa się w ramach 24. Dni Częstochowy a całe wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. W zeszłym roku zainteresowanie imprezą było olbrzymie, liczymy, że i teraz uda nam się zamienić Częstochowę i Park Lisiniec w pozytywnie – kolorową stolicę Polski. – opowiadał Karol Synowiec, Prezes Stowarzyszenia Aktywna Częstochowa.

Wspaniałą atmosferę zapewnią występy zarówno znanych artystów,  jak i lokalnych muzyków. Nie  zabraknie również strefy sponsora Lipton  Ice  Tea, który orzeźwi nas  swoimi  napojami. W żółtej strefie, w której do zdobycia będą świetne gadżety, będzie można pobawić się przy Gifbudce, wydrukować swoją podobiznę na wielkim słoneczku od Liptona, a kolejno przejść przez strefę zraszaczy do huśtawek. Na  smakoszy w miasteczku  gastronomicznym  będzie czekał szeroki  wybór  foodtrucków,  które przyjadą z wielu zakątków Polski, aby zaprezentować swoją kuchnię. Pozytywne nastawienie do życia i jeszcze więcej czasu spędzonego z przyjaciółmi – oto  tegoroczna  misja Festiwalu Kolorów!

 

Redaktor: Macie jakieś rady jak przygotować się na Festiwal?

Najważniejsze to zabrać ze sobą dobry humor, a najlepsze ciuchy zostawić w domu, bo mimo tego, że proszki w 100 % się spierają to 28 sierpnia czyści na pewno nie opuścimy Parku Lisiniec, ale przecież to właśnie o to w tym wszystkim chodzi. – komentował Sebastian Trzeszkowski, Asystent Prezydenta Miasta Częstochowy.

 

Poniżej prezentujemy plan tegorocznego Festiwalu:
13:00
Koncerty młodych artystów
15:00 Zumba - animacje
15:15 Koncert zespołu Cukierki
16:00 Wyrzut Kolorów Holi
16:15 Koncert zespołu Glass Balerina
17:00 Wyrzut Kolorów Holi
17:15 Koncert K2
18:30 Wyrzut Kolorów Holi
18:35 Koncert GOORAL
19:00 Wyrzut Kolorów Holi
20:00 DJ DAN
20:00 Wyrzut Kolorów Holi
21:00 Zakończenie

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę