Początek września i koniec wakacji, to dla uczniów tradycyjnie powrót do codziennych obowiązków związanych ze szkołą. W tym roku w Częstochowie muzyczne zakończenie lata przypadnie na drugi weekend września. Warto pojawić się 8 i 9 września w Parku Lisiniec, by popróbować dobrej muzyki, konkursów sportowych i smacznego jedzenia.

- W Częstochowie każda grupa społeczna ma dedykowaną dla siebie imprezę. Studenci mają swoje juwenalia, seniorzy - senioralia - zauważa prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. - Gdy spotkałem się z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta okazało się, że trzeba by zrobić coś dla uczniów szkół średnich. Tak zrodził się pomysł zorganizowania Summer Chill Częstochowa. Liczymy, że w najbliższy weekend w Parku Lisiniec zjawi się sporo młodzieży, bo ta impreza została przygotowana przez młodych ludzi. Mam nadzieję, że będzie to wydarzenie cykliczne.

Festiwal Summer Chill Częstochowa to dwa dni wyśmienitej zabawy, której przyświeca idea integracji między uczniami wszystkich częstochowskich szkół średnich. Pierwszy dzień obfitować będzie w przeróżne propozycje aktywnego spędzania czasu, między innymi w konkursy i zawody sportowe.

- Przez pryzmat częstochowskich imprez myśleliśmy nad tym, co możemy zaproponować młodzieży w naszym mieście. W ten sposób narodził się pomysł Summer Chill Częstochowa, czyli juwenaliów dla młodzieży - wyjaśnia Michał Borkowski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy.

Równolegle na scenie odbywać się będzie muzyczny przegląd lokalnych zespołów oraz konkurs młodych talentów. Natomiast gwiazdami wieczoru będą Cleo, artystka doskonale znana m.in. z występu na Eurowizji w 2014 roku, oraz członkowie popularnej, hiphopowej ekipy SB Maffija - Zui, Solar i Białas.

- Chcieliśmy połączyć wszystkie gatunki muzyczne. Cleo to pop, Solar&Białas&Zui to rap, oprócz tego zagra wiele lokalnych zespołów - rockowy Milsen czy prezentująca muzykę alternatywną Dzika Plaża - wymienia Damian Trzeszkowski, drugi zastępca przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy. - Nie udałoby nam się jednak zorganizować tak dużego wydarzenia gdyby nie nieoceniona pomoc Pana Prezydenta, Miejskiego Domu Kultury, Urzędu Miasta oraz Stowarzyszeń Aktywna Częstochowa i Częstokocham.

Drugi dzień zapowiada się zupełnie chilloutowo, dlatego warto zabrać ze sobą piknikowy koc i dobry humor. O świetny muzyczny nastrój zadbają natomiast DJ i lokalne zespoły. Na aktywnych sportowo będą czekać bieg oraz turniej piłki plażowej, a pozostałych z pewnością zainteresują pokazy taneczne czy samoobrony. Zarówno miejsce festiwalu, czyli Park Lisiniec jak i wykonawców wybrali uczniowie szkół średnich.

- Nie byliśmy do końca zdecydowali, gdzie zlokalizować naszą imprezą. Postanowiliśmy więc zapytać o to młodzież. W każdej szkole przeprowadziliśmy ankietę, z której wynika, że najlepszym miejscem będzie Park Lisiniec. Podobnie było w przypadku wykonawców - mówi Jakub Sikora, pierwszy zastępca przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy.

Miłośnicy smacznego jedzenia przez dwa festiwalowe dni będą mogli wybierać i przebierać w ofercie food trucków. Na pewno warto będzie skorzystać z ich menu! Dodatkowo podczas trwania Summer Chill Częstochowa zostaną wybrani również Miss i Mister festiwalu oraz poznamy laureatów konkursu na najlepszą fotografię zrobioną podczas imprezy!

Więcej informacji na temat konkursów, przygotowanych dla Was w trakcie Summer Chill szukajcie poniżej:

 

Źródło: własne, wCzęstochowie.pl

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę