Specjalna wypożyczalnia i plenerowe rozgrywki będą czekać w sobotę, 3 sierpnia na placu Biegańskiego na miłośników gier planszowych. To pierwsze tego typu wydarzenie, realizowane w ramach akcji „Aleje, tu się dzieje”.

Od pewnego czasu możemy obserwować, jak gry planszowe wracają na salony. Z roku na rok robią się coraz bardziej popularne, coraz ciekawsze i coraz bardziej oryginalne. Dawno już wyrosły z fazy prostego rzucania kostką i przesuwania pionków. Dziś wymagają od graczy przemyślanych strategii, uwodzą rozbudowanymi fabułami oraz zaskakują formą. Przede wszystkim jednak stały się niezwykle popularnym pretekstem do towarzyskich spotkań i to nie tylko w gronie najbliższych przyjaciół. Po raz pierwszy w ramach akcji „Aleje, tu się dzieje!” zaplanowano granie w gry planszowe w plenerze.

3 sierpnia od godziny 13, w cieniu drzew na placu Biegańskiego, na wszystkich chętnych czekać będzie wypożyczalnia gier. Na miejscu organizatorzy chętnie polecą najciekawsze tytuły i wytłumaczą zasady.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę