Jubileuszowa, 10. edycja Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej odbędzie się w sobotę, 21 września w auli Uniwersytetu im. Jana Długosza. Jak zwykle będzie okazją do dyskusji o różnych aspektach kobiecości i wyzwaniach, jakie stawia przed kobietami współczesność.

Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej jest cyklicznym spotkaniem kobiet, inspirowanym przez kobiety i poświęconym zagadnieniom ich dotyczącym. Spotkania mają na celu stworzenie płaszczyzny do dyskusji oraz wymiany własnych doświadczeń i poglądów, jak również upowszechnienie wiedzy na temat różnych form aktywności pań. Są niezależną przestrzenią i wolnym forum wymiany myśli, doświadczeń i rad, jakie mogą przekazać sobie kobiety. W poprzednich latach każdorazowo w Forum uczestniczyło bezpośrednio około 400 osób, głównie kobiet, zarówno z Częstochowy, jak i powiatów: częstochowskiego, lublinieckiego, myszkowskiego i kłobuckiego.

W tym roku w ramach Forum odbędą się dwa panele dyskusyjne („Kreatywność kobiet” i „Dyplomacja kobiet”), warsztaty interdyscyplinarne, występ zespołu Cantares oraz spotkanie z Arturem Barcisiem. Dodatkowo na uczestniczki czekać będą bezpłatne konsultacje psychologa, neurologa, dermatologa i podologa, a także stoiska kosmetyczne, pokazy fryzjerskie i makijażu, stoiska z rękodziełem, bezpłatne konsultacje ze specjalistami w zakresie poradnictwa zawodowego, pokazy sztuki haftu artystycznego i warsztaty malowania na szkle oraz techniki decoupage. Ponadto swoją ofertę edukacyjną przedstawią Uniwersytet im. Jana Długosza i Politechnika Częstochowska (prezentacja akcji „Dziewczyny na politechniki”).

X Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej startuje 21 września o godz. 10.30. Więcej szczegółów na temat imprezy można znaleźć na stronie: www.kobiety.czest.pl.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę