Huczną, dwudniową imprezę urodzinową szykuje w ten weekend (28 i 29 września) Galeria Jurajska. Atrakcje w jej ramach zaplanowano zarówno wewnątrz centrum handlowego, jak i na olbrzymiej scenie plenerowej, która stanie przed obiektem.

- 10. urodziny będą jedną z największych imprez, jakie dotąd zorganizowaliśmy. Szacujemy, że na imprezę wpadnie nawet kilka tysięcy osób. Dlatego podzieliliśmy ją na dwie sceny. Na jednej królować będzie taniec, moda i kabaret Marcina Dańca, na drugiej zaś muzyka z gwiazdą wydarzenia, czyli kultowym Lady Pank! - zapowiada Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

28 września na odwiedzających Jurajską już od godz. 15 czekać będą atrakcje. Imprezę rozkręcą warsztaty robienia laurek i animacje dla najmłodszych, a także filmy  z życzeniami składanymi m.in. przez przedstawicieli świata kultury i sportu. Takie życzenia będzie mógł złożyć także każdy uczestnik imprezy.

Na godz. 19 natomiast zaplanowano główną atrakcje pierwszego dnia. Na scenie wystąpi Marcin Daniec. Satyryk, artysta kabaretowy i stand-uper w jednej osobie da popis swoich niezwykłych umiejętności przez godzinę rozśmieszając publiczność żartami i estradowymi wcieleniami.

Drugi dzień (29 września) zapowiada się intensywnie. Wszystko zacznie się o godz. 14 wewnątrz Galerii Jurajskiej. Na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentowane zostanie kilkadziesiąt najnowszych kolekcji mody męskiej, damskiej i dziecięcej. Pomiędzy pokazami zobaczymy natomiast występy Częstochowskiego Teatru Tańca.

Najciekawsze jednak wydarzy się pod gołym niebem. Na zbudowanej przed galerią scenie już od godz. 15.30 będzie można posłuchać 5 zespołów rockowych z Częstochowy i okolic. Ciężkie, gitarowe dźwięki rozgrzeją publiczność przed gwiazdą wieczoru.

O godz. 19 na scenie pojawi się zespół Lady Pank, kultowa grupa znana z takich hitów jak chociażby „Kryzysowa narzeczona", „Tańcz, głupia tańcz" czy „Stacja Warszawa". Band z frontmenem Janem Borysewiczem da ponad godzinny koncert, podczas którego usłyszymy największe przeboje grupy.

To jednak nie wszystko. Na wielki finał będzie można zobaczyć spektakularny pokaz świateł i laserów połączony z show muzycznym.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę