28 marca w sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej podczas ,,Koncertu Wiedeńskiego” wystąpią soliści polskich i europejskich oper, laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec i fortepianu.

Koncert, który tego dnia odbędzie się dwa razy – o godz. 17 i 19.45 – będzie nawiązywał do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu. Usłyszymy solistów operowych w  towarzystwie wybitnych, polskich kameralistów młodego pokolenia, występujących na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Na scenie pojawią się m.in. laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych.

W programie znajdą się ponadczasowe przeboje króla walca Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii z operetek ,,Zemsta nietoperza”, ,,Baron cygański”, ,,Wesoła Wdówka”, ,,Księżniczka Czardasza” oraz ,,Kraina Uśmiechu”. Usłyszymy m.in. ,,Nad Pięknym Modrym Dunajem”, Arię Barinkaya ,,Wielka sława to żart”, duet ,,Usta milczą dusza śpiewa”, polkę ,,Tritsch-Tratsch” oraz słynny ,,Marsz Radeckiego”.  

Bilety czekają m.in. w kasie Filharmonii Częstochowskiej przy ul. Wilsona 16. Więcej informacji na https://www.filharmonia.com.pl/.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę