Wojewódzki Urząd Pracy wspólnie z partnerami organizuje w środę i czwartek, 14 i 15 września - od godz. 9 do 14 w formie online Jurajskie Targi Pracy dla Młodzieży. 30 wystawców, oferty pracy i staży zarówno z Polsce, jak i poza granicą.

To propozycja głównie dla młodzieży, studentów oraz osób poszukujących pracy lub mających zamiar ją zmienić, a także przedsiębiorców z terenu województwa śląskiego, w szczególności z Subregionu Północnego.

Targi w całości odbędą się w internecie, na specjalnie przygotowanej wirtualnej hali wystawienniczej. Uczestnicy będą mogli się rozmawiać ze sobą za pomocą czatu lub komunikatora Skype. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą 30 wystawców, uzyskać informacje, rozwiać wątpliwości i złożyć CV. W wydarzeniu wezmą także udział pracownicy Europejskich Służb Zatrudnienia EURES, Punktu Informacyjnego Europejskiego Funduszu Społecznego oraz sieci Eurodesk.

Targi Pracy to doskonała okazja do zapoznania się z możliwościami, oczekiwaniami i wymogami rynku pracy, który jest zróżnicowany i dynamiczny. Powstanie przestrzeń, w której pracodawcy,  jak i zainteresowani podjęciem lub zmianą pracy, będą mieli okazję do zaprezentowania swoich mocnych stron, czego efektem może być nawiązanie satysfakcjonującej współpracy.

Będzie się też można dowiedzieć, jakiego rodzaju stanowiska oferują firmy, jakie są wymagania dla kandydatów oraz jakie warunki pracy proponują, a także skorzystać z porad ekspertów m.in. z ZUS, KRUS i US.

Organizatorami Jurajskich Targów Pracy są: Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie, Ochotnicze Hufce Pracy - Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie, Powiatowy Urząd Pracy w Kłobucku oraz Powiatowy Urząd Pracy w Myszkowie.

Jurajskie Targi Pracy dla Młodzieży ze względów bezpieczeństwa odbędą się w domenie www.jurajskietargipracy.webexpo.pl (platforma będzie dostępna w dniu targów).

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę