W sobotę, 11 września w całym kraju obchodzony będzie Narodowy Dzień Sportu. W Częstochowie jako jednym z miast partnerskich odbędą się bezpłatne zajęcia i treningi.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbywają się bezpłatne wydarzenia i treningi w całej Polsce. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W dziewiątej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem obejmują wszystkie zakątki naszego kraju.

Każdy w ramach Narodowego Dnia Sportu znajdzie coś dla siebie. Kolarstwo, lekka atletyka, fitness, piłka nożna, siatkówka, tenis czy kung-fu to tylko niektóre dyscypliny, które można będzie uprawiać lub ich spróbować w okolicach 11 września.

Na chętnych do treningów czekają też mniej znane sporty: teqball, czyli odbijanie piłki nogami, ciałem lub głową w taki sposób, by trafiła ona w specjalnie zaprojektowany do tego stół, ringo – rzucanie gumowym kółkiem tak, aby upadło na boisku przeciwników oraz zespołowa gra z użyciem drewnianego kija i piłeczki, czyli palant. Wielka baza ćwiczeń i treningów znajduje się na stronie internetowej www.narodowydziensportu.pl.

Honorowymi ambasadorami tegorocznej edycji są m.in. piłkarz Grzegorz Krychowiak, judoka Krzysztof Wiłkomirski, kulturysta Michał Karmowski czy polskie wioślarki, srebrne medalistki z Tokio: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann.

W Częstochowie już w piątek, 10 września będzie okazja do wzięcia udziału w różnorodnych wydarzeniach i zajęciach sportowych.

Rugby Club Częstochowa na terenie Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego, przy ul. Dąbrowskiego 58/64 organizuje otwarty trening rugby dla dzieci i młodzieży.

W piątek startuje także trzydniowa Olimpiada Razem, ogólnopolska impreza sportowa dla osób z niepełnosprawnościami, w ramach której odbędą się trzy imprezy sportowe: integracyjne zawody lekkoatletyczne, ogólnopolski integracyjny turniej w szachach błyskawicznych i szybkich oraz ogólnopolskie integracyjne zawody osób niepełnosprawnych w pływaniu. Zależnie od dyscypliny rywalizacja odbędzie się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym, w budynku Starostwa Powiatowego oraz na pływalni MOSiR przy IV Liceum im. H. Sienkiewicza. Głównym organizatorem imprezy jest LKS Gol-Start Częstochowa.

Sportowe atrakcje przygotowały również placówki oświatowe, w tym Szkoły Podstawowe nr 49 i nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi czy Miejskie Przedszkola nr 16, 38 i 39. 11 września w centrum sportowym Scout zaplanowano turniej squasha.

Informacje o częstochowskich przedsięwzięciach w ramach Narodowego Dnia Sportu można znaleźć na stronie: https://narodowydziensportu.pl/wydarzenia/.

Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Patronat honorowy nad akcją objęły nad nim m.in. Polski Komitet Olimpijski i Polski Komitet Paraolimpijski.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę