W czwartek i piątek (26 i 27 maja) w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej odbędą się Targi EXPO. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z innowacjami z zakresu smart home i smart city, technologiami budowlanymi i trendami architektury miejskiej.

Organizatorami obu wydarzeń są: ZGM TBS w Częstochowie we współpracy z Politechniką Częstochowską oraz częstochowskim oddziałem Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.   

Podczas imprezy zaprezentowane zostaną m.in. najnowsze trendy w budownictwie, współczesne kierunki architektury miejskiej, rozwiązania smart oraz innowacyjne produkty dostępne miedzy innymi dla zarządzających nieruchomościami, takie jak choćby System Indywidualnej Segregacji Odpadów, który umożliwia wprowadzenie metody rozliczania mieszkańców za odbiór odpadów na postawie ich konkretnej masy i rodzaju w sposób indywidualny.

- Targi są okazją do pokazania mieszkańcom nie tylko innowacji z zakresu modnego dziś SMART CITY, ale też samych firm, które prezentują ogromny potencjał, pomysły i stale się rozwijają. To także doskonała możliwość promocji lokalnego biznesu - mówi Paweł Konieczny, prezes ZGM TBS w Częstochowie.

Targi są efektem długofalowej współpracy ZGM TBS z Politechniką Częstochowską i po raz pierwszy towarzyszyć będą konferencji naukowej Forum Społeczna odpowiedzialność zarządcy nieruchomości w koncepcji SMART CITY „Science 2 Business”.

- Uczelnia w swojej szeroko pojętej działalności musi uwzględniać całe otoczenie, otwierać się na różne możliwości, w tym na możliwość współpracy nauki z biznesem. Efektem takiego współdziałania są w szczególności innowacje i usługi społeczne, a także produkty, które potem trafiają na rynek  dodaje dr Michał Dziadkiewicz z Politechniki Częstochowskiej.  

Podczas targów swoje stoiska pokażą znane i cenione firmy m.in.: T ∙ Master, BNP Paribas, HURTEX, FARGO, VISBUD, FONEX, ELEKTRO - BUD PRO, HG Hava, Schӧck, SELENA, AUSTROTHERM, UNIBUD, Alfanet, BAUTER, Firma Usługowa GAWŁOWSKI. Targom towarzyszyć będzie wystawa pojazdów ekologicznych „Eko Moto”, podczas której zaprezentowane zostaną samochody hybrydowe i elektryczne.

Targi EXPO odbędą się 26 i 27 maja w godz. 10-16.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę