Stowarzyszenie Aktywności Studentów zaprasza w najbliższą niedzielę, 24 lipca do amfiteatru na Starym Rynku na drugą odsłonę wakacyjnych koncertów.

W najbliższą niedzielę na Starym Rynku wystąpi Weronika Zielińska-Wilczyńska - wokalistka uwielbiająca włoskie klimaty muzyczne, absolwentka pierwszego stopnia Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu w Częstochowie. Uczestniczka licznych festiwali oraz programu "Szansa na sukces", w którym w repertuarze Mieczysława Fogga wyśpiewała pierwsze wyróżnienie. Jurorka konkursów i przeglądów wokalnych. Prowadzi zajęcia muzyczne w Szkole Tańca. Z wykształcenia filolog i tłumacz języka francuskiego. Kocha psy, góry, języki obce, dobrą kuchnię i wszystko co wiąże się z Sycylią. Interesuje ją szeroko pojęta sztuka m.in. malarstwo oraz rękodzieło, do którego odnosi się z dużym szacunkiem.

W amfiteatrze wystąpi także Sławek Krzanowski - wokalista, gitarzysta, autor muzyki oraz tekstów. Melodyjne piosenki, osobiste teksty, specyficzna muzyczna wrażliwość to znaki rozpoznawcze muzyka z Brzeszcz. Do tej pory ukazały się trzy dobrze przyjęte single artysty ,,Do połowy", ,,Wiosna" oraz ,,Moje miasto". Piosenki prezentowane były przez szereg rozgłośni radiowych. Krzanowski był uczestnikiem ogólnopolskiego programu dla artystów ,,Tak Brzmi Miasto" - inkubator. Obecnie trwają prace nad pierwszą płytą z autorskim materiałem, której premiera planowana jest na jesień.

Sławek obecnie występuje solo. Jest to nowa, rozwojowa formuła, kolejny krok na artystycznej drodze. Wokal, gitara wspierane komputerem oraz syntezatorem, niebanalne piosenki, wszystko to składa się na niecodzienny klimat koncertów.

Początek koncertu o godz. 18. Wstęp wolny.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę