W sobotę, 24 czerwca w Parku Lisiniec odbędzie się kolejna edycja popularnej Frytki OFF. To już 11 rok trwania festiwalu alternatywnych brzmień w Częstochowie. 

Tym razem na muzycznej scenie usłyszymy m.in. duet Karaś/Rogucki, Bass Astrala i Polę Rise. Wśród tegorocznych gości nie zabraknie również artystów wywodzących się z Częstochowy- Susk & Slotkakotka123 i Blurred Pink. Częstochowski Festiwal dzięki wieloletniemu promowaniu kultury alternatywnej stał się jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń w mieście. To właśnie tam co roku gromadzą się fani dobrej muzyki.

Susk & Slotkakotka123 to najświeższe odkrycie ostatniego czasu w świecie muzycznym. Twórczynie pochodzące z Częstochowy łączą ze sobą szeroko pojętą kulturę i brzmienie hiphopu z miłością do liryki i tworzenia niebanalnych tekstów. Susk jest autorką minialbumu „ZMIENNE ZAKŁÓCAJĄCEˮ, który ukazał się w połowie marca 2022 roku. Raperka na co dzień żyje w Warszawie. Slotkakotka123 tworzy muzykę do tekstów Susk. Inspirują ją niecodzienne dźwięki życia codziennego, które usłyszycie w ZMIENNYCH ZAKŁÓCAJĄCYCH. Na Frytce wystąpią o 18.

Blurred Pink to duet muzyczny tworzony przez Barbarę Urbańczyk I Michała Kapicę, twórców związanych z Częstochową. W swoim dorobku mają obecnie pięć autorskich utworów. Jeden z nich, “Czy tu jest nasz dom”, czterokrotnie zajął 1. miejsce na Liście Piosenek Radia 357. Pojawili się na antenie rozgłośni w audycji “Głośni jak miłość”, co pozwoliło im wystąpić podczas Męskiego Grania w Żywcu. Na frytkowej scenie wystąpią o 19:30.

Pola Rise to piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Związana jest z Warszawą. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 2014, mając swój udział w utworze ,,Away’’ nagranym przez producenta Manoida. W tym samym roku wydała swój pierwszy solowy singiel ,,Did You Sleep Last Night’’. Występowała w warszawskim klubie Znajomi Znajomych, gdzie na scenie towarzyszyły jej m.in. Kasia Stankiewicz, Natalia Nykiel i Ina West. Od 2017 współpracuje z wytwórnią Warner Music Poland.  Na festiwalu wystąpi o godzinie 21.

Karaś/Rogucki to duet, który powstał po zawieszeniu działalności zespołów Coma i The Dumplings.  Zespół tworzy pop alternatywny. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, a Piotr Rogucki zajmuje się tekstami. Połączenie muzyczne dwóch odrębnych światów przyniosło niespodziewane efekty w postaci materiału opisywanego przez samych artystów jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne. I z całą pewnością, nie są to zwykłe piosenki o miłości. Są to utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Na częstochowskiej scenie wystąpią o 22:30.

Bass Astral to twórca muzyki elektronicznej związany z Krakowem. Jakub Tracz zaczynał jako basista w rockowych zespołach Clock Machine i Cinemon. W 2015 roku przyjmując pseudonim sceniczny rozpoczął muzyczną współpracę z Igo tworząc duet, który szybko zyskał popularność wśród wielu środowisk muzycznych. W 2021 duet zakończył swoją działalność i od tej pory Bass Astral skupił się na solowej twórczości. Aktualnie pracuje nad kolejnym wydawnictwem „Muzyka Taneczna” oraz rozwija swoje umiejętności w muzyce klasycznej. Bass Astral czerpie inspirację z muzyki takich artystów jak Nicolas Jaar, Avicii, Flume, Nils Frahm czy John Frusciante. Na festiwalowej frytce wystąpi o północy.

Wstęp na festiwal jest wolny. Od godziny 15 na terenie Parku Lisiniec będzie można skorzystać z foodtruckowej oferty gastronomicznej. Na after party zaprasza La Playa.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę