W najbliższy weekend w Częstochowie na mieszkanki i mieszkańców czekać będą liczne, plenerowe i co ważne bezpłatne atrakcje.

W piątek, 7 lipca zainaugurowana zostanie nowa, muzyczna odsłona cyklu „Aleje - tu się dzieje!”. O godz. 19 na pl. Biegańskiego wystąpi zespół Muzyczni Astronauci. Grupę tworzą: Miranda Holińska (wokal), Damian Sędziwy (perkusja), Kuba Zieliński (klawisze), Oskar Nowak (gitara basowa) i Daniel Woch (gitara elektryczna).

Podczas koncertu Muzyczni Astronauci zagrają energiczne covery. Według zapowiedzi, ich występ -  mimo zaaranżowanych utworów - będzie opierał się w dużej mierze na sztuce improwizacji. Priorytetową rolę odgrywać moją emocje.

Dzień później (8 lipca) w centrum miasta odbędą się aż dwie imprezy. Najpierw, czyli od godz. 15 wystartuje Festiwal - Koncerty na Bieganie.

Festiwalowe propozycje podzielone zostaną na cztery strefy: atrakcji, zdrowia, animacji i chillu. W pierwszej prezentowana będzie m.in. karetka dla zwierząt, nie braknie pokazu siłowni, zawodów sportowych i konkursu. Z kolei w „strefie zdrowia" będzie można m.in. zmierzyć sobie ciśnienie lub cukier, a także skorzystać z porad dietetycznych i treningowych. Strefa animacji przyciągnie z pewnością najmłodszych, których ucieszą balony, brokatowe tatuaże i malowanie twarzy. Na chwilę „chillu" chętnych powinno być jeszcze więcej - na spragnionych relaksu czekać będą bowiem leżaki, wata cukrowa i popcorn.

Najbardziej oczekiwanym punktem programu będą z pewnością koncerty. Na plenerowej scenie zaprezentują się Initial (godz. 17) i Blurred Pink (godz. 19).

Dodatkowo na placu Biegańskiego pojawi się również strefa kreatywności oraz strefa baniek. Podczas imprezy najmłodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w grze Jenga XXL oraz spotkać ulubione postacie z bajek. Projekt zrealizowany jest w ramach budżetu obywatelskiego w Częstochowie.

Także w sobotę, 8 lipca rozpocznie się cykl „Z kulturą na Stary Rynek”. Z jego organizację odpowiada Stowarzyszenie SAS. I tak o godz. 18  w amfiteatrze na Starym Rynku wystąpi zespół Fuzz’Ya, czyli fuzja zespołów, fuzja pomysłów i fuzja brzmień. Częstochowska grupa jest wybuchową mieszanką dźwięków, w której każdy fan rocka, popu i funku znajdzie coś dla siebie. Zespół współtworzą: Piotr Woldan (wokal), Klaudiusz Mękarski (gitara, syntezator), Karol Wojciechowski (gitara), Maciej Równiak (trąbka), Adam Serwa (gitara basowa) i Oskar Chłopaś (perkusja).

Fuzz'Ya koncertowała z powodzeniem m.in. podczas drugiej edycji Snowdrops Festiwal oraz 30. Dniach Częstochowy.

Wszystkie imprezy odbywają się pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy. Wstęp na każdą z nich jest wolny.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę