Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie - organizacja samorządu gospodarczego reprezentująca pracodawców z miasta i subregionu – planuje we wrześniu Eko Jurę, zapraszając wystawców i sponsorów.

W ten sposób chce promować przedsiębiorców i instytucje z branży ekologicznej, eko-inwestycje, tradycyjną polską żywność i przepisy kulinarne, a także umożliwić uczestnikom sprzedaż ich wyrobów. Podczas wydarzenia planowane są proekologiczne prezentacje m.in. w zakresie: pszczelarstwa, ogrodnictwa, agroturystyki, ochrony zdrowia, kultury fizycznej i sportu ogólnorozwojowego, gospodarki odpadami, usług w sferze ochrony środowiska, gospodarki obiegu zamkniętego, fotowoltaiki, energii pozyskiwanej z wiatru oraz biogazowni.

Organizatorzy zakładają także możliwość zaprezentowania samochodów elektrycznych, oferty schronisk dla zwierząt, stadnin koni, firm z odzieżą naturalną, ekologicznych wyrobów rzemieślniczych czy proekologicznych inicjatyw branży hotelarskiej.

Partnerami „EKO JURY” będą Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Regionalny Związek Pszczelarzy w Częstochowie, Gospodarstwa Sadownicze, Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie oraz Politechnika Częstochowska.

RIPH zaprasza do udziału m.in. przedstawicieli samorządów gospodarczych, a także firm promujących i charakteryzujących się postawą EKO.

Plany obejmują promocję wydarzenia poprzez wydanie katalogu, w którym będą zawarte informacje i reklamy wszystkich firm, które wezmą udział w „EKO JURZE”.

Wydarzenie planowane jest w dniach 15-17 września 2023 r. na placu Biegańskiego oraz w III alei NMP w Częstochowie. Mają mu towarzyszyć występy muzyczne oraz atrakcje dla najmłodszych.

Więcej o planowanej imprezie i zasadach uczestnictwa dla wystawców oraz sponsorów dostępne jest na stronach Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę