Po pandemicznej przerwie do Parku Lisiniec wraca największy młodzieżowy festiwal w Częstochowie - Summer Chill. Główną gwiazdą będzie Kinny Zimmer.

- Nasz festiwal wyróżnia się tym, że jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich. Stawiamy na otwartość i chcemy, aby każdy mógł cieszyć się doskonałą muzyką i dobrą zabawą - podkreślają przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy, organizatorzy festiwalu.

Czwarta edycja Summer Chill odbędzie się 1 i 2 września, kończąc tym samym cykl tegorocznych imprez plenerowych w mieście. Podczas pierwszego dnia festiwalu wystąpi Kinny Zimmer, raper, autor tekstów, który współpracował z grupą SB MAFIJA, KIZO czy Quebonafide. Gościem specjalnym będzie natomiast Sarius.   

W programie zaplanowano liczne koncerty na dużej i małej scenie.  Oprócz ogólnopolskich gwiazd w Parku Lisiniec zaprezentuje swoją twórczość wielu młodych artystów. Wszystkim atrakcjom będzie towarzyszyła świetna zabawa w wielkim wesołym miasteczku zbudowanym na potrzeby festiwalu, gdzie znajdzie się wiele urządzeń podnoszących adrenalinę. W magiczny klimat uczestników wprowadzą iluminacje świetlne. Każdy, kto odwiedzi Summer Chill Częstochowa 2023 będzie miał możliwość skorzystania z szerokiej gamy oferty gastronomicznej dzięki foodtrack’om z całej Polski.

- Summer Chill to festiwal muzyczno-rozrywkowy, który organizujemy z pasją i motywacją dla młodych ludzi pragnących zabawy, inspiracji i możliwości wyrażania siebie. Naszym celem jest stworzenie niezapomnianej atmosfery pełnej entuzjazmu, zabawy i muzycznych doświadczeń podczas koncertów znanych gwiazd - mówią pomysłodawcy z Młodzieżowej Rady Miasta.
 
Festiwal Summer Chill organizowany jest pod honorowym patronatem prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

Wstęp wolny.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę