Już 2 września po raz pierwszy do Galerii Jurajskiej zawita akcja charytatywna „Motoserce”, którą organizują motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Towarzyszy jej wielka zbiórka krwi, spotkanie z motocyklistami, a także… koncert Małgorzaty Ostrowskiej.

Motocykliści w skórach i na ciężkich motorach naprawdę lubią pomagać, dając już od 15 lat dobry przykład każdemu, jak można to robić na co dzień. Przekonają się o tym ci, którzy 2 września odwiedzą Galerię Jurajską. W sobotę do centrum handlowego po raz pierwszy zawita ogólnopolska akcja krwiodawstwa „Motoserce”.

W trakcie wydarzenia każdy będzie mógł podzielić się darem życia. W tym celu od godz. 10.00 do godz. 15.00 na Bulwarach Jurajskich na osoby chętne, aby oddać krew, czekać będzie specjalny krwiobus. Organizatorzy zachęcają do wizyty w nim, tym bardziej, że zasoby banków krwi stale się kurczą, a apele o pomoc nie ustają.

To akcja, dzięki której już od 15 lat motocykliści wspierają banki krwi i co najważniejsze zachęcają tysiące osób do tego samego. W tym roku po raz pierwszy aktywnie ją wspieramy i namawiamy każdego, kto może, aby oddał krew. Jedna jej dawka, czyli 450 ml, może uratować aż 3 osoby! Warto więc się przyłączyćzachęca Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Tym bardziej, że będzie okazja nie tylko do pomagania, ale także do dobrej zabawy i to w mocno rockowo-motocyklowych klimatach. Organizatorzy wydarzenia przygotowali bowiem spotkanie z motocyklistami z lokalnych klubów, w trakcie którego będzie można lepiej poznać ten styl życia. Będzie też okazja do tego, aby zobaczyć dziesiątki zjawiskowych maszyn, które są prawdziwymi pogromcami szos.

Na Bulwarach Jurajskiej nie zabraknie też spektakularnych pokazów ratownictwa medycznego. Zaprezentują się również strażacy oraz żołnierze Wojska Polskiego. Dla dzieci przygotowane zostaną natomiast zabawy i konkursy, które umilą czas. Tę część imprezy zaplanowano na godziny od 12 do 15.

A to dopiero rozgrzewka. Po południu w Jurajskiej rozbrzmi muzyka na żywo. Organizatorzy przygotowali serię plenerowych koncertów, a także występ legendy polskiego rocka i estrady – Małgorzaty Ostrowskiej. I tak już o godz. 16 będzie można posłuchać śląskiego zespołu HAYA, a o godz. 17 zagra RAPTO ŁAPTO. O 18.15 Jurajska zaprasza na koncert Renegady RATM Tribute.

Prawdziwe show czeka natomiast publikę o godz. 20, kiedy to na scenie wystąpi Małgorzata Ostrowska. Podczas godzinnego koncertu będzie można usłyszeć największe przeboje gwiazdy, która ma na swoim koncie aż 10 solowych płyt i liczne sukcesy z grupą Lombard, w tym hit „Szklana pogoda”.

Szykuje się prawdziwe muzyczne show dla każdego, kto jest fanem polskiego rocka. W ten sposób organizatorzy chcą podziękować mieszkańcom regionu za zaangażowanie w akcję, a także zwrócić uwagę na to, że każdy może przyłączyć się do zbiórki „Motoserca” – mówi przedstawicielka Jurajskiej.

To jednak nie koniec atrakcji, bo organizatorzy przygotowali także rozgrzewkę przed wydarzeniem. Od 28 sierpnia do 1 września w Jurajskiej, w godzinach w godzinach otwarcia galerii, przed salonem Empik będzie można zobaczyć jedyną w swoim rodzaju wystawę motocykli. Pojawią się na niej kultowe maszyny, zabytkowe jednoślady, a także współczesne maszyny. W sumie 10 wyjątkowych maszyn.

fot. Artur Kowalczyk

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę